بیانیه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی بر علیه توهین های مذموم قطب الدین صادقی
بیانیه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی بر علیه توهین های مذموم قطب الدین صادقی

انجمن هنر های نمایشی آذربایجان شرقی،در واکنش به اظهارات قطب الدین صادقی بیانیه‌ایی صادر کرد.

به گزارش قلم پرس،قطب‌الدین صادقی،در صفحه اینستاگرامی خود در واکنش به تظاهرات مردم جمهوری آذربایجان بر علیه رژیم غاصب ارمنستان توهینی مذموم و نژاد پرستانه‌ایی داشت،که این پست را اینستاگرام به علت توهین  نژادپرستانه حذف کرد.

انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی در واکنش به اظهارات قطب الدین صادقی بیانیه‌ایی صادر کرد، که متن این بیانیه به شرح زیر است:

یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثی‌ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ

ای مردم ، بی تردید ما همه افراد را از یک مرد و زن ( آدم و حوّا ) آفریدیم، و شما را قبیله های بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر را بشناسید در میان شما برتری نژادی نیست بلکه مسلّما گرامی ترین شما در نزد خدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا و آگاه است. /سوره حجرات آیه۱۳

مردم شریف دیار آذربایجان،هتک حرمت و توهین به تمام اقوام ایرانی که در زیر سایه پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر کشور عزیزمان زندگی می‌کنند، امری مذموم، ناپسند و خلاف قوانین عرفی و شرعی حاکم بر مملکت می‌دانند.

بدون شک اظهارات آقای قطب الدین صادقی در صفحه اینستاگرامی خود، نکته تاریکی در هنر و عرصه تئاتر کشورخواهد بود که اگر به دقت و به سرعت مورد واکنش مسئولان امر قرار نگیرد دامنه آن به سایر استان‌ها،و قومیت ها نیز کشیده خواهد شد.

طبق فرموده مقام معظم رهبری قره‌باغ خاک اسلام است. و حمایت از این منطقه اشغالی همانند سایر مناطق اشغالی واجب است و اظهارات غیرتخصصی عده‌ایی معلوم الحال در این مورد احساسات مردم مسلمان را جریحه دار میکند.

آذربایجان سرافراز که به تعبیر مقام معظم رهبری «سر ایران» است همواره مجاهدت‌ها و رشادت‌های مردان و زنان، پیران و جوانانش مورد تکریم جامعه ایرانی در تمام ادوار تاریخی بوده است و با تأثیربه‌سزایش در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران، تقدیم هزاران شهید دفاع مقدس و نیز شهدای مدافع حرم و دارا بودن ده‌ها هزار جانباز و آزاده سرافراز همواره در دفاع از کیان و ارزش نظام اسلامی ایران در خط مقدم رشادت و سلحشوری بوده است که این شخص باسخنان سخیف و غیرعقلانی خویش موجب جریحه‌دار شدن عواطف و احساسات مردم فهیم و شریف آذربایجان شد.

انجمن هنر های نمایشی استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این حرکت و رفتار قطب الدین صادقی بار دیگر بر وحدت ملی و حفظ تمامیت ارضی کیان کشور تأکید کرده و بر نام بلند آوازه آذربایجان به عنوان سر ایران تأکید می‌کند.

بدین منظور مراتب شکوائیه خانواده تئاتر استان به مقامات ذیربط کشوری ارسال خواهد شد که در آن به ضرس قاطع از مسئولان،تقاضا خواهد کرد تا برخورد با توهین های مذموم این شخص با قید فوریت انجام شود تا شاید التیامی باشد بر دل اصحاب هنر و رسانه و خیل عظیمی از مردم آذربایجان باشد.