شنیدن گلایه‌ها، انتقادات و پیشنهادات از زبان آحاد مردم و نخبگان، مدنظر مسئولان قوه قضاییه در دوره جدید است/ انتخاب حجت الاسلام والمسلمین مصدق به عنوان معاون اول دستگاه قضا
شنیدن گلایه‌ها، انتقادات و پیشنهادات از زبان آحاد مردم و نخبگان، مدنظر مسئولان قوه قضاییه در دوره جدید است/ انتخاب حجت الاسلام والمسلمین مصدق به عنوان معاون اول دستگاه قضا

مشروح چهل و ششمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا| خبرگزاری میزان – غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در چهل و ششمین نشست خبری خود با گرامیداشت دهه اول ماه ذی‌الحجه، اظهار کرد: از رهبر معظم انقلاب اسلامی کمال تشکر را دارم که بر خانواده قوه قضاییه منت نهادند و بار دیگر مطابق خواست اعضای این […]

مشروح چهل و ششمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا|

خبرگزاری میزان – غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در چهل و ششمین نشست خبری خود با گرامیداشت دهه اول ماه ذی‌الحجه، اظهار کرد: از رهبر معظم انقلاب اسلامی کمال تشکر را دارم که بر خانواده قوه قضاییه منت نهادند و بار دیگر مطابق خواست اعضای این خانواده، یکی از بهترین پیشکسوتان این مجموعه را برای ریاست و مدیریت قوه قضاییه انتخاب فرمودند و برای ریاست قوه قضاییه در دوره مسئولیت ایشان که در امتداد دوران تحول است و از سوی ایشان به عنوان دوره تحول و تعالی نامگذاری شده، آرزوی توفیق دارم.

وی افزود: بدنه قوه قضاییه از این انتخاب خرسند بوده و برای انجام ماموریت‌های قوه قضاییه در دوره جدید و نیل به اهداف و برنامه‌های مندرج در ابلاغ انتصاب ریاست قوه قضاییه تمامی تلاش و توان خویش را به کار خواهد گرفت تا این دوره یکی از دوره‌های موفق قوه قضاییه باشد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: از آیت الله رئیسی که یک دوره کوتاه مدت، اما توام با افتخار را در قوه قضاییه بنا نهادند به گونه‌ای که هم رضایت خاطر رهبر معظم انقلاب اسلامی را به همراه داشت و هم موجب افزایش امید و اعتماد به قوه قضاییه در بین مردم شد کمال تشکر را دارم و بسیار خرسندم که رئیس وقت قوه قضاییه علاوه بر مسئولیت‌هایی که داشت مورد اعتماد مردم قرار گرفته و به عنوان رییس جمهور منتخب مردم برگزیده شد.

اسماعیلی تصریح کرد: با این دو انتخاب در آینده شاهد تعامل و همکاری حداکثری فی مابین قوه قضاییه و دولت و بلکه قوای سه گانه کشور خواهیم بود و این تعامل آثار و برکات مثبتی را برای مردم و جامعه ما به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: دوره جدید قوه قضاییه، از ناحیه ریاست قوه قضاییه به عنوان دوره تحول و تعالی نامگذاری شده است. در این دوره همان سند تحول قضایی که با پشتوانه علمی و پژوهشی توسط نخبگان تهیه شده بود و با تایید رهبری معظم انقلاب و استقبال همکاران ما مواجه شده است، مبنای کار خواهد بود. قرار ما در قوه قضاییه در دوره جدید استمرار اجرای سند تحول و البته توسعه و تسریع در اجرای مفاد این سند خواهد بود.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: اصلاح و ارتقاء و روزآمدی این سند نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

اسماعیلی بیان داشت: در قوه قضاییه در دوره‌ای که از هفته قبل آغاز شده است، بر اساس ماموریت‌های قانونی خدمت رسانی به مردم در حوزه احقاق حق و اجرای عدالت ماموریت اصلی ماست و برای انجام این ماموریت در همه ادوار و به ویژه در دوره جدید تاکید شده است که باید گوشی شنوا توام با حلم و بردباری در همه ارکان و اجزای قوه قضاییه وجود داشته باشد.

وی گفت: شنیدن گلایه‌ها، انتقادات، انتظارات، پیشنهادات و ایده‌های جدید از زبان آحاد مردم به ویژه نخبگان، مدنظر مسئولان قوه قضاییه در دوره جدید است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: تماس‌هایی که در آغاز دوره و آغاز مسئولیت آقای محسنی اژه‌ای با اشخاص و افراد به ویژه اساتید حوزه و دانشگاه و اصحاب فرهنگ و رسانه انجام شد در این مسیر تعریف می‌شود. بسیار خرسندیم که اعلام کنیم در همین چند روز و با ایجاد مسیر و کانال ارتباطی با نخبگان و اصحاب فرهنگ و رسانه بیش از ۵۶۰ پیشنهاد و نظریه واصل شده است.

اسماعیلی محور‌های اصلی پیشنهادات واصله را در حوزه‌هایی مانند پرونده‌های مطروحه در افکار عمومی، ابعاد سند تحول قضایی و گزارشگری فساد در بخش‌های مختلف اعلام کرد و بیان داشت که همه این پیام‌ها با دقت مطالعه و دسته بندی شده و بخش قابل توجهی از این مطالب را ریاست جدید قوه قضاییه شخصا ملاحظه کرده و مورد توجه قرار داده است.

وی یادآور شد: بخشی از محور‌های ده گانه اعلامی از ناحیه ریاست قوه قضاییه در اولین نشست شورای عالی این قوه برگرفته از همین کانال ارتباطی و پیشنهادات واصله بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه محور‌های ده گانه با زمان بندی مشخص شده مورد توجه قرار خواهد گرفت، افزود: تاکید شده است که تمام این وعده‌ها و رویکرد‌ها باید در زمان معین شده حتما منتهی به نتیجه شود و اگر نتیجه‌ای حاصل نشد، اجرا نشد یا ناقص اجرا شد پاسخ آن همراه با دلایل توجیهی عدم انجام این ماموریت‌ها ارائه شود.

وی بیان داشت: پیگیری مستمر برنامه‌ها و اجرای آن در برنامه زمانی مشخص در این دوره به طور خاص مورد تاکید است و اولین بخشی هم که اجرا شد مربوط به ریاست قوه قضاییه بود که دیروز از سوی ایشان اعلام شد که ظرف یکی دو روز معاون اول قوه قضاییه انتخاب می شود و بعد از جلسه و در نشست تخصصی دیروز بعدازظهر حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق به عنوان معاون اول قوه قضاییه انتخاب شد و از همین امروز کار و مسئولیت ایشان در مسئولیت جدید آغاز خواهد شد. وی تاکنون به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری مشغول به خدمت بود و امروز در سنگر جدید مشغول به کار خواهد شد.

خبر در حال تکمیل است…