شروع پر حاشیه، پایان خوش؛ سپاهان مدل ۹۹ تماشایی بود
شروع پر حاشیه، پایان خوش؛ سپاهان مدل ۹۹ تماشایی بود

به گزارش ایسنا، شروع سال ۹۹ با تعطیلی فوتبال همراه بود و لیگ برتر تعطیل شد و تمرینات تیم‌های لیگ برتری به دلیل تشدید کرونا تعطیل شد. سپاهانی‌ها نیز بعد از حدود سه ماه تمرینات خود را دست و پا شکسته از اوایل خرداد شروع کردند تا به تدریج خارجی‌ها و غایبان این تیم به […]

به گزارش ایسنا، شروع سال ۹۹ با تعطیلی فوتبال همراه بود و لیگ برتر تعطیل شد و تمرینات تیم‌های لیگ برتری به دلیل تشدید کرونا تعطیل شد. سپاهانی‌ها نیز بعد از حدود سه ماه تمرینات خود را دست و پا شکسته از اوایل خرداد شروع کردند تا به تدریج خارجی‌ها و غایبان این تیم به تمرینات برگردند.

پایان غمگین امیر قلعه‌نویی

حدودا یک ماه بعد لیگ برتر با پیروزی شاگردان قلعه‌نویی مقابل گل گهر شروع شد و تب لیگ برتر گرم تر از گذشته پیگیری شد اما این پایان خوشی سپاهانی‌ها بود چون آن‌ها در ادامه آنقدر عملکرد ضعیفی از خود به نمایش گذاشتند که امیرقلعه‌نویی پس از شکست مقابل استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی از سمت خود استعفا داد. بد ترین پایانی که می‌تواند برای امیر قلعه‌نویی اتفاق بیفتد رخ داد و قلعه‌نویی برای اولین بار در طول دوران مربی‌گری‌اش از سمت خود استعفا داد و کنار رفت.

پس از استعفا و کنار رفتن قلعه‌نویی، تکسیرا مربی وقت سپاهانی‌ها هدایت این تیم را در بازی‌های پیش رو به دست گرفت. سپاهانی‌ها که در میانه‌های  لیگ نوزدهم مدعی قهرمانی و با پرسپولیس در رقابت بودند، قافیه را به شاگردان یحیی گل محمدی باختند و در نهایت با ادامه روند ناامید کننده‌شان در کسب سهمیه آسیایی هم ناموفق بودند. آن‌ها که بارها در طول لیگ نوزدهم در صدر جدول حضور داشتند در پایان لیگ به رده پنجمی بسنده کردند.

تلنگر به سپاهان

پایان پر حسرت و پر حاشیه سپاهانی‌ها در لیگ نوزدهم تلنگری بود تا باشگاه سپاهان با برنامه‌ریزی بهتر و تلاش بیشتر تیم خود را دوباره بسازد. اولین انتصاب حضور محمدرضا ساکت به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان بود.

ساکت همواره در میان هواداران سپاهان محبوب بود چون کارنامه درخشانی را در کنار آن این تیم ثبت کرده بود. چهار شهریور ساکت به طور رسمی مدیرعامل باشگاه شد و پس از تغییراتی در هیات مدیره باشگاه سرمربی جدید سپاهانی‌ها معرفی شد.

بازگشت محبوب‌ترین سپاهانی‌

محبوب ترین سپاهانی یعنی محرم نویدکیا در اولین تجربه مربی‌گری‌اش به عنوان سرمربی جدید سپاهان معرفی شد. او با یک کادر باتجربه کار خود را در این تیم شروع کرد و طولی نکشید که سپاهانی‌ها با کادر جدید خود در بازی‌های آسیایی نیز حضور پیدا کردند.

با این‌که نویدکیا و کادرش در لیگ قهرمانان آسیا موفق نبودند و سپاهانی‌ها نتوانستند از گروه‌شان صعود کنند اما برخی کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال اصفهان بارها اذعان داشتند حضور در رقابت‌های آسیایی تجربه مناسبی برای نویدکیا بود تا بازیکنان و ترکیبش را بشناسد.

طلایی‌پوشان باز هم به قلعه‌نویی رسیدند

سپاهانی‌ها با نظر نویدکیا چند خروجی داشتند و چند خرید را برای لیگ بیستم انجام دادند و تیم‌ خود را آماده شروع مسابقات کردند. آن‌ها در شروع مجدد لیگ باز هم مقابل گل گهر قرار گرفتند. امیر قلعه‌نویی که هدایت سیرجانی‌ها را به عهده گرفته بود در اولین هفته لیگ برتر مقابل تیم سابقش قرار گرفت و تیم تازه‌اش را مقابل سپاهانی‌ها به میدان فرستاد و در نهایت شاگردان سابقش را شکست داد. سپاهانی‌ها در این بازی عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشتند و لیگ را خوب شروع نکردند.

نویدکیا در ابتدای لیگ فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرد. تیم محرم نویدکیا نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی را در ترکیب و سیستم بازی‌اش تجربه کرد و همین تغییرات باعث عملکرد نه چندان مطلوب این تیم در ۵ هفته ابتدایی شد اما سپاهانی‌ها به تدریج شرایط‌شان بهبود پیدا کرد و توانستند خود را به بالای جدول برسانند.

شروع بد و پایان خوب تیم نویدکیا در نیم فصل

شاگردان محرم نویدکیا هر چند گل‌های زیادی دریافت کردند اما در خط حمله و در تنوع تاکتیکی بهترین تیم لیگ بودند و بازی‌های زیبایی ارائه می‌دادند. آن‌ها با این‌که ۱۸ گل دریافت کردند اما ۲۵ گل هم وارد دروازه حریفان‌شان کردند. سپاهانی‌ها در پایان نیم فصل در یک رقابت نزدیک در رده دوم قرار گرفتند. آن‌ها در بین تیم‌هایی لیگ برتر بیشترین گل‌ها و بالا ترین نرخ تبدیل شوت به گل را به ثبت رساندند. سپاهان دومین تیم از نظر خلق موقعیت بوده است.

شاگردان نویدکیا در طول این نیم فصل پیشرفت بسیار زیادی داشت و به تدریج نقاط ضعف این تیم برطرف شد. آن‌ها در دیدار آخر خود مقابل استقلال در هفته‌ آخر نیم فصل در خط دفاعی بسیار خوب ظاهر شدند و نشان دادند تیم‌شان در خط دفاعی نسبت به گذشته تغییر بسیار زیادی داشته و دیگر دست و پا بسته عمل نمی‌کند. سپاهانی‌ها در این بازی استقلال را با دو گل شکست دادند.

سپاهانی‌ها در شروع نیم فصل دوم کاری کردند کارستان. ابتدا گل گهر را شکست دادند سپس آلومینیوم را با ۶ گل در هم کوبیدند و در ادامه با ۲ گل تراکتور را از پیش رو برداشتند و در نهایت جای پرسپولیس را در صدر جدول گرفتند و سال ۹۹ را با صدرنشینی به پایان رساندند. سال خوش سپاهان و نویدکیا به آرامی و بدون حاشیه به پایان رسید. مهم ترین اتفاق اواخر سال ۹۹ برای سپاهانی‌ها انتقال حاج صفی از تراکتور به این تیم بود.

حاج صفی در لباس سپاهان مقابل تیم سابقش تراکتور قرار گرفت و بازو بند کاپیتانی را بر بازو بست. سپاهانی‌ها از این پس یک رهبر با تجربه در زمین خواهند داشت و آماده هستند تا لیگ بیستم را با قهرمانی به پایان برسانند.

مدل ۹۹ این تیم تماشایی بود

با این‌که نویدکیا و مدیریت سپاهانی‌ها یک برنامه بلند مدت را برای موفقیت بیشتر این تیم برنامه ریزی کرده‌اند اما هدف گذاری‌شان در لیگ بیستم قهرمانی است. آن‌ها تلاش خواهند کرد روز به روز عملکرد بهتری را ارائه دهند تا به قهرمانی لیگ بیستم دست پیدا کنند.

سال ۹۹ برای سپاهانی‌ها خوب شروع نشد اما با حضور مدیریت جدید و محرم نویدکیا تغییرات بسیار زیادی در این باشگاه به وجود آمد به طوری که تیم فوتبال سپاهان در آرامش کار می‌کند و هواداران این تیم به آینده تیم‌شان امیدوارند. مدل ۹۹ سپاهان پر فراز و نشیب ظاهر شد اما تماشایی بود.

انتهای پیام