سیر صعودی مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی / ۱۰۹۴ مبتلا و ۱۰۵ فوتی
سیر صعودی مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی / ۱۰۹۴ مبتلا و ۱۰۵ فوتی

مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست 89 نفر در استان آذربایجان شرقی مثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان به یک هزار و 94 نفر رسید.

به گزارش قلم پرس، روزبه رجایی، مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی خبری زنده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه آزمایش ۸۹ مورد جدید «کووید ۱۹» مثبت اعلام شد و در مجموع به یک هزار و ۹۴ نفر رسید.

وی با بیاناینکه تعداد جانباختگان کرونا در آذربایجان شرقی ۱۰۵ نفر بوده که هشت نفر از این افراد امروز فوت شدند. تصریح کرد: متاسفانه روند رو به گسترش در مبتلایان وجود دارد از این‌رو از حضور در تجمعات و تردد در سطح شهر اجتناب شود تا بتوان آن را کنترل کرد.

رجایی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/