سید حسن نصرالله: محور صهیونیستی-آمریکایی همچنان به دنبال تحقق رؤیای از نیل تا فرات است
سید حسن نصرالله: محور صهیونیستی-آمریکایی همچنان به دنبال تحقق رؤیای از نیل تا فرات است

به گزاش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان عصر روز چهارشنبه در سخنرانی به مناسبت بزرگداشت «شیخ القاضی احمد الزین» به سخنرانی پرداخت. دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخشی از سخنرانی خود گفت: « محور صهیونیستی-آمریکایی همچنان به دنبال تحقق رؤیای از نیل تا فرات است». وی در ادامه سخنرانی خود […]

به گزاش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان عصر روز چهارشنبه در سخنرانی به مناسبت بزرگداشت «شیخ القاضی احمد الزین» به سخنرانی پرداخت.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخشی از سخنرانی خود گفت: « محور صهیونیستی-آمریکایی همچنان به دنبال تحقق رؤیای از نیل تا فرات است».

وی در ادامه سخنرانی خود گفت: «هر کسی که انصاف داشته باشد باید در کنار ایران اسلامی بایستد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخشی از این سخنرانی به جنگ تحمیل شده علیه سوریه پرداخت و گفت: «پس از گذشت ۱۰ سال از رویدادهای سوریه، حقیقت‌های این جنگ جهانی علیه ملت سوریه،‌ هر روز آشکارتر می‌شود».

سید حسن نصرالله به جنگ علیه یمن نیز پرداخت و گفت: «جنگ علیه ین هیچ ارتباطی به شیعه و سنی نداشته بلکه تحت اهداف آمریکا و توطئه‌هایش در قبال منطقه قرار دارد».

وی در ادامه گفت: «آخرین سلاحی که در دستان محور صهیونیستی-آمریکایی باقی ماند فتنه انگیری در منطقه بوده و جنگ‌هایی که در منطقه وجود دارد را رنگ طائفه‌گری به آنها بدهد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «نظام سعودی خواست بُعد مشخصی را به جنگ علیه یمن بدهد بنابراین مفتی سعودی‌ها در ابتدای تجاوز به یمن گفت که این جنگ، جنگی میان سنی‌ها و شیعیان است».

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «فتنه طائفه‌ای و مذهبی آخرین سلاح محور آمریکایی-صهیونیستی است».

وی اضافه کرد: «جنگ رسانه‌ای و سیاسی علیه مجاهدان در یمن آغاز شده که طی آن تلاش می‌شود تصویر این جنگ را به صورت اشتباهی جلوه داده و بگویند که سعودی‌ها خواستار توقف جنگ بوده اما انصارالله توقف جنگ را رد می‌کند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «چیزی که به برادران یمنی ارائه شده توقف جنگ نبوده،‌ بلکه آتش بس بوده و بقیه شکل‌های جنگ علیه یمن (همانند محاصره همه‌جانبه) ادامه خواهد یافت».

سید حسن نصرالله افزود: «به یمنی‌ها می‌گویند بیایید آتش بس کنیم اما فرودگاه و بنادر همچنان بسته خواهد ماند و هیچ چیزی به یمن وارد نمی‌شود و سپس وارد مذاکره سیاسی خواهیم شد که بر اساس آن، باقی مشکلات حل خواهد شد. این نیرنگی بزرگ است. حتی کودکان یمنی نیز فریب این نیرنگ بزرگ را نمی‌خورند و من به آمریکایی‌ها و سعودی‌ها می‌گویم که شما در حال تلف کردن وقت هستید».

وی تاکید کرد: «یمنی‌های در سیاست و خِرد بزرگ هستند و نمی‌توان آنها را فریب سیاسی داد. آتش‌بس بدون لغو محاصره یعنی اینکه نیروهای متجاوز تلاش دارند آن چیزی را که از محقق کردن آن در میدان نبرد عاجز بودند را از طریق فشار اجتماعی بدست بیاورند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: «نیروهای متجاوز تلاش دارند تا یمنی‌ها را تحت فشار انسانی و همه‌گیری بیماری و بحران‌های اقتصادی به سوی مذاکره بکشاند».

در حال تکمیل…