به گزارش قلم پرس از تبریز، صابر پرنیان در جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز  پاسخگویی را مهمترین رویکرد دولت سیزدهم عنوان کرد و اظهار کرد: در همین زمینه ضمن حضور میدانی در موقعیت‌های مختلف و برگزاری جلسات مشترک با ذینفعان خود در صدد محقق ساختن این مهم هستیم. وی افزود: صنعت  آذربایجان شرقی صنعتی خود […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، صابر پرنیان در جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز  پاسخگویی را مهمترین رویکرد دولت سیزدهم عنوان کرد و اظهار کرد: در همین زمینه ضمن حضور میدانی در موقعیت‌های مختلف و برگزاری جلسات مشترک با ذینفعان خود در صدد محقق ساختن این مهم هستیم.

وی افزود: صنعت  آذربایجان شرقی صنعتی خود ساخته، ریشه دار و مبتنی بر تلاش و کوشش است که ما باید آن را به جد پیش ببریم.

پرنیان با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی افزود: ضمن تسریع در شناسایی و رفع موانع تولید، روند رسیدگی به موضوعات در ستاد تسهیل مطلوب بوده و مابقی مشکلات را در تلاشیم حل و رفع کنیم.

وی اضافه کرد: ما باید به واحدهای بزرگ توجه ویژه ای داشته باشیم چراکه جز لکوموتیوهای اصلی استان بوده وهمچنین مگاپروژه‌های نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

پرنیان با بیان اینکه از ظرفیت معادن استان در راستای شکوفایی اقتصادی استان تاکنون بازخورد چندانی نتوانسته ایم بگیریم، ادامه داد: در بحث معدن می توان گفت معادن استان به جز معدن مس سونگون واقعا مورد غفلت واقع شده است؛ اتاق بازرگانی باید به این موضوع ورود کند و پرچم دار شود.

رئیس سازمان صمت استان در بخشی دیگری از سخنان خود اظهار کرد: آذربایجان شرقی ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری و هم سرمایه‌گذاران بسیاری دارد که ما باید بسترهای لازم را برای این مهم فراهم کنیم.

پرنیان یادآور شد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی حامی کسب و کار و تجات بوده و از ظرفیت‌های موجود برای پیشرفت اقتصاد استان استفاده خواهد کرد.

در همین جلسه اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی نقطه نظراتی از قبیل استفاده بهینه از ظرفیت های معدنی استان و شناسایی ظرفیت‌های جدید و سرمایه گذاری در حوزه صنایع معدنی، افزایش هزینه های انرژی صنایع، تعریف مگا پروژه های اثر گذار در استان برای رفع موضوع اشتغال، ایجاد اتاق فکر با حضور کارشناسان علمی و فنی صنعت برای هویت‌بخشی به صنعت، سرعت دهی برای جبران عقب افتادگی‌ها، پرهیز از قوانین خلق الساعه و توجه ویژه به موضوع منطقه اوراسیا مطرح شد.

انتهای پیام/