خبرگزاری میزان – یدالله موحد در آئین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید حوزه قضایی شهرستان راور اظهار داشت: ملت هوشیار، با بصیرت و قهرمان ایران بنا به غیرت ملی خود در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب با اقتدار و عظمت از آرمان‌های انقلابی خود دفاع کرده و به موقع در صحنه حضور […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد در آئین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید حوزه قضایی شهرستان راور اظهار داشت: ملت هوشیار، با بصیرت و قهرمان ایران بنا به غیرت ملی خود در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب با اقتدار و عظمت از آرمان‌های انقلابی خود دفاع کرده و به موقع در صحنه حضور پیدا کرده اند و ان شاالله در این دوره نیز همان حضور گسترده و دشمن شکن محقق خواهد شد و برآیند برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری شکل گیری یک دولت مطابق با معیار‌های مطرح شده در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که در ابتدای سال، خواهد بود.

وی با اشاره به این مطلب که مهمترین مساله امروز کشور ما برگزاری دو انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز در ۲۸ خردادماه است، تاکید کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب عالی‌ترین مقام اجرایی کشور و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا دو رویداد مهم و سرنوشت ساز کشور به شمار می‌روند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، انتخابات‌های پرشماری در کشور برگزار شده است، تاکید کرد: در هر یک از ادوار برگزاری انتخابات همواره شاهد بوده ایم که از مدت‌ها قبل از برگزاری انتخابات، دشمنان و معاندین تمامی امکانات فکری و تبلیغی خود را برای تخریب انتخابات به کار می‌گیرند.

موحد خاطرنشان کرد: اتاق فکر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره قبل از ورود کشور به فضای انتخاباتی و قبل از آغاز مراحل انتخابات فعال می‌شود و آن‌ها با ساخت کلید واژه، فیلم و تصاویر مختلف، تمام توان خود را برای تخریب انتخابات، دلسرد و نگران کردن مردم و شبهه افکنی به کار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با دو رویکرد برای جلوگیری از حضور پرشور مردم در انتخابات تلاش می‌کند، ادامه داد: دشمن در ابتدا سعی می‌کند که مردم را دچار یاس و ناامیدی کرده و از حضور گسترده آن‌ها در پای صندوق‌های رای جلوگیری کند و در صورتی که در این رویکرد خود موفق نشود، بر مبنای تغییر رویکرد، سعی می‌کند که با ایجاد فتنه به اهداف خود دست یابد.

رییس کل داگستری استان کرمان ادامه داد: تحقق دولت با کفایت، با ایمان، عدالت خواه، فساد ستیز، معتقد به توانمندی‌های داخلی، امیدوار به آینده و مردمی را از مطالبات مردم برشمرد و تاکید کرد: مردم انتظار درند دولتی زمام امور را در دست گیرد که به جوانان کشور به عنوان نیرو‌های پیشرو در حرکت عمومی اعتماد داشته باشد و توجه به کرامت و عزت مردم و حرکت در زمینه ارتقای منزلت عمومی مردم را همواره مد نظر قرار دهد.

موحد، تحقق عدالت اقتصادی و اقتصاد عدالت محور را از دیگر مطالبات عمومی برشمرد و تصریح کرد: قوه قضاییه محور مبارزه با مظاهر فساد به ویژه فساد اقتصادی است و در این رابطه تمرکز اصلی باید بر مبارزه با کانون‌های بروز فساد باشد.

وی افزود: امروز بسیاری از مراکزی که موجب شکل گیری فساد در کشور می‌شود، در دستگاه‌های اجرایی است و اگر رئیس جمهوری با روحیه فساد ستیزی زمام امور کشور را در دست گیرد می‌تواند تحول بسیار بزرگی را در این زمینه ایجاد کند.

رییس کل داگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که قوه قضاییه نقش برجسته‌ای در مبارزه با فساد دارد، گفت: باید ریشه‌های فساد را دید و با آن‌ها مقابله کرد.

موحد ضمن بیان اینکه ان شاالله که این دولت فساد ستیز با رای مردم شکل خواهد گرفت، اظهارداشت: باید توجه داشت که دولت با پشتیبانی، رفع موانع موجود در مسیر تولید و سیاست گذاری صحیح می‌تواند زمینه رشد اقتصاد کشور را فراهم کند و ان شاالله در آینده بر مبنای حمایت دولت از بخش تولید، اقتصادی پویا و متحرک در کشور شکل گرفته و بسیاری از مشکلات معیشتی و گرفتاری‌های مردم برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کشور ما بر مبنای اتکا به داشته‌های داخلی و توانمندی‌های خود می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کند، ادامه داد: قوه قضایییه به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام جمهوری اسلامی در تحقق آرمان‌های نظام نقش کلیدی و مهمی دارد.

رییس کل داگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کر: همکاران قضایی و اداری ما باید عنایت داشته باشند که قوه قضاییه در رده‌های مختلف خود در بستر گام دوم انقلاب و در چارچوب سند تحول قضایی باید به وظایف اساسی خود که به موجب قانون اساسی، اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف شده، عمل کند.

موحد یاداور شد: وضعیت فعلی نظام قضایی ما با وضعیت مطلوب در تراز بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول قضایی فاصله دارد، اما حرکت‌های خوبی در این زمینه آغاز شده و گام‌های بلندی نیز برداشته شده، اما در ابتدای راه هستیم و باید با عزم راسخ و مجاهدت فراوان در مسیر رسیدن به وضعیت مطلوب گام برداریم، زیرا هر چه به وضعیت مطلوب نزدیک شویم، رضایت مندی مردم نیز افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: در یک بستر همدلی، هماهنگی و انسجام بین مسوولان قضایی، اجرایی و بین نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی می‌توانیم خدمات بزرگی را به مردم ارائه کنیم.

عالیترین مقام قضایی استان کرمان اظهارداشت: تمامی ظرفیت‌های قانونی قوه قضاییه باید فعال شود تا در کنار فعالسازی ظرفیت سایر سازمان‌های اجرایی، امنیتی و اطلاعاتی؛ بیشتر از گذشته در مسیر تامین منافع و مصالح عمومی به نحوی حرکت شود که قابل ارزیابی باشد.

موحد بیان کرد: سند تحول قضایی کار دقیق علمی و متناسب با نیاز‌های امروز دستگاه قضایی کشور است وباید همه فعالیت‌های خود رادر چارچوب این سند تنظیم کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از محور‌های مهم سند تحول قضایی مشارکت جویی و به کارگیری ظرفیت‌های حاکمیتی و اجتماعی است، گفت: از تمامی قضات و همکاران قضایی انتظار می‌رود که وجهه همت خود را در خدمت به مردم و حفظ کرامت و منزلت مراجعان به دستگاه قضایی قرار دهند، زیرا میزان رضایت مندی مردم از دستگاه قضایی به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رییس کل داگستری استان کرمان با بیان این مطلب که بیش از ۷۰ درصد مراجعان به دستگاه قضایی استان از خدمات ارائه شده رضایت داشته اند، گفت: باید تلاش شود که این میزان ارتقاء یابد.

موحد با تاکید بر این مطلب که امنیت مردم امری بسیار مهم و خط قرمز دستگاه قضایی است، ادامه داد: هیچ فردی تحت عنوان سارق، اراذل و اوباش و مخل نظم و امنیت عمومی نباید جرات کند با حضور رئیس حوزه قضایی، دادستان و قضات مقتدر؛ در بین مردم عرض اندام کند.

وی با اشاره به این مطلب که رافت و رحمت اسلامی در جای خود باید همواره مورد توجه باشد، تاکید کرد:، اما فردی که به نوامیس، اموال و جان مردم و اموال عمومی تعرض می‌کند نباید احساس امنیت کند.

رییس کل داگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه امنیت عمومی باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: شهرستان راور به رغم همه تهدیداتی که متوجه آن است از شهرستان‌های امن استان کرمان به شمار می‌رود که این مهم با اراده وهمت عمومی مردم شهرستان راور و تلاش مسئولان قضایی، امنیتی و اجرایی کشور حاصل شده است.

موحد، توجه ویژه به رشد و توسعه اقتصادی را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: آقای سنجری در مسئولیت رئیس حوزه قضایی راور زحمات زیادی کشیده اند و انصافا پرکار بوده اند و خدمات خوبی داشته اند و از این پس مردم سراسر استان از خدمات قضایی ایشان بهره‌مند خواهند شد.

وی یادآور شد: آقای فرحبخش رییس جدید حوزه قضایی راور نیز از قضات نام آشنا هستند که همواره دغدغه منافع عمومی را داشته و دارند.

انتهای پیام/