به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام حسن شعبانی امروز در نشست هم اندیشی فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امیدواریم دستگاه های اجرایی کشور امسال برای تحقق شعار سال بیش از پیش تلاش و همت کنند، اظهار داشت: دشمن از موضوع اقتصاد در حال استفاده بوده و و امید مردم […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام حسن شعبانی امروز در نشست هم اندیشی فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امیدواریم دستگاه های اجرایی کشور امسال برای تحقق شعار سال بیش از پیش تلاش و همت کنند، اظهار داشت: دشمن از موضوع اقتصاد در حال استفاده بوده و و امید مردم را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه امسال اداره کل تبلیغات اسلامی استان بحث جهاد امیدآفرینی را در همه برنامه ها مورد توجه قرار داده، افزود: جهاد امیدآفرینی مد نظر مقام معظم رهبری بوده و برای همین در اولویت های برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد.

شعبانی با اشاره به اینکه موضوع کرونا و عدم برگزاری مراسم های مذهبی مسئولیت فعالان فضای مجازی را دوچندان کرده است، گفت: نباید رسانه صرفاً به اطلاع رسانی بسنده کند بلکه رسانه ها باید پیام فکری و اندیشه ای به مردم منتقل کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به تعطیلی مراکز دینی و مساجد و هیات های مذهبی به بهانه شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: هیأت های مذهبی بیشترین رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند و هر اتفاقی که رخ می دهد سریعا مکان های مذهبی را تعطیل می کنند.

وی افزود: مردم از تعطیلی متعدد مراکز دینی و برنامه های فرهنگی و دینی نگران هستند چراکه در دوران کرونا بیشترین تعطیلی ها متوجه این برنامه ها بوده است.

شعبانی افزود: نباید به جامعه طوری القا شود که مسئولان نسبت به برنامه های دینی کم توجه هستند. سفرهای نوروزی وقتی سهل گرفته می شود باید انتظار چنین روزهای بحرانی کرونا را داشت. بعد از اینکه وضعیت قرمز اعلام شد تعطیلی به سمت برنامه‌های آموزشی و مذهبی رفته است.

وی گفت: امیدواریم در آستانه ماه مبارک رمضان تجدیدنظری در خصوص فعالیت مراکز دینی و فرهنگی و برنامه های مذهبی صورت گیرد. اگر تلاش‌های مراکز مذهبی در ایام کرونا همچون توزیع بسته های معیشتی و تولید ماسک نبود امروز از لحاظ اجتماعی وضعیت متفاوتی را داشتیم.

وی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی پیشنهادات کاربردی خیلی خوبی را برای ستاد کرونا ارائه کرده بود که متاسفانه این پیشنهادات هیچکدام مورد توجه قرار نگرفتند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱