ساماندهی موسسات داوری توسط دستگاه قضایی آذربایجان غربی
ساماندهی موسسات داوری توسط دستگاه قضایی آذربایجان غربی

خبرگزاری میزان – ناصرعتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از ساماندهی موسسات داوری در این استان خبر داد و اظهار کرد: برابر بررسی‌های انجام شده برخی افراد سودجو بدون داشتن صلاحیت قانونی با ثبت موسسات داوری در سطح شهر فعالیت غیرقانونی داشتند که در مواردی موجب تضییع حقوق شهروندان می‌شد. رئیس کل دادگستری استان آذربایجان […]

خبرگزاری میزان – ناصرعتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از ساماندهی موسسات داوری در این استان خبر داد و اظهار کرد: برابر بررسی‌های انجام شده برخی افراد سودجو بدون داشتن صلاحیت قانونی با ثبت موسسات داوری در سطح شهر فعالیت غیرقانونی داشتند که در مواردی موجب تضییع حقوق شهروندان می‌شد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: دادگستری استان آذربایجان غربی با ورود به موضوع ضمن ساماندهی و نظارت دقیق و مستمر بر فعالیت این واحد‌ها و برخورد با متخلفان، تلاش خواهد کرد موسسه‌های داوری متخصص و مورد تایید دادگستری با لحاظ مقررات قانونی به مردم خدمت رسانی کنند.

وی عنوان کرد: پرونده مهمی در مورد سواستفاده از امر داوری با شکایت تعدادی از شهروندان تشکیل و پس از بررسی‌های دقیق و احراز تخلفات متعدد توسط فرد خاطی و سواستفاده توسط وی، این شخص به سه سال حبس قطعی و جبران خسارت افراد محکوم شد.

وی در پایان عنوان کرد دستگاه قضایی در خصوص تضییع حقوق مردم هیچ تخلفی را برنمی تابد و با کسانی که به هر عنوان قصد فریب و بردن مال مردم را داشته باشند وفق موازین قانونی برخورد قاطع و پشیمان کننده خواهد داشت.

 

انتهای پیام/