سالم سازی آب‌های روان در اولویت مجتمع مس سونگون
سالم سازی آب‌های روان در اولویت مجتمع مس سونگون

مدیر مجتمع مس سونگون با اعلام اینکه صیانت از محیط زیست از اولویت های این مجتمع است گفت: سالم سازی آب های روان اولویت اصلی این مجتمع بوده و به دنبال انتقال دانش پاکسازی آب به منطقه است.

به گزارش قلم پرس،جهانگیر رضوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات زیست محیطی شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون گفت: شرکت مس همواره صیانت از محیط زیست را در سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است و تلاش نموده با سرمایه گذاری در این زمینه، در تحقق این آرمان بکوشد.

وی با اشاره به نشست های تخصصی با پارک علم و فناوری استان و دیگر مراکز علمی و دانش بنیان افزود: متاسفانه در حوزه آب، دیگر صنایع استان نیز دچار مشکلاتی هستند که مجتمع مس سونگون در راستای مسئولیت های اجتماعی برون سازمانی خود و احساس مسئولیت نسبت به صیانت از این منابع خدادادی درصدد انتقال دانش و تکنولوژی آن به منطقه هست تا بتوانیم علاوه بر ارزش آفرینی، شاهد توسعه دانش و داخلی سازی آن باشیم.

مدیر مجتمع مس سونگون با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای پروژه پاکسازی آب افزود: اولویت اصلی مجتمع مس سونگون در این پروژه سالم سازی آب های روان در کوتاه مدت طبق استانداردهای محیط زیست خواهد بود چنانچه در برنامه ریزی بلند مدت تلاش می شود نسبت به سالم سازی و انتقال آب پخیر چایی با انحراف مسیر آن و هدایت این آبها توسط تونل ها اقدام شود.

 

رضوی با اشاره به امکان استحصال مس نیز افزود: استحصال مس و تولید ثروت در اولویت های بعدی مجتمع خواهد بود که در برنامه های بلند مدت دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به طرح های ارائه شده توسط یک شرکت خارجی افزود: طی مذاکرات با این شرکت در خصوص جدیت مجتمع مس سونگون در خصوص انتقال دانش و تکنولوژی، این شرکت آمادگی خود را برای حضور در پارک علم و فناوری و مراکز علمی برای تربیت مهندسین و نیروهای کار ایرانی اعلام کرده است که بعد از بررسی طرح های اولیه و در صورت تایید آن ها توسط کارشناسان مجتمع و اداره محیط زیست استان، مقدمات انتقال دانش و تکنولوژی فراهم خواهد گردید.