سازمان هواشناسی هشدار نارنجی رنگ صادر کرد/ نفوذ  گرد و غبار در کشور
سازمان هواشناسی هشدار نارنجی رنگ صادر کرد/ نفوذ  گرد و غبار در کشور

به گزارش قلم پرس – سازمان هواشناسی در بیانیه ای با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا همراه با کاهش دید از بعدازظهر چهارشنبه تا بعدازظهر پنج‌شنبه (۱۴ تا ۱۵ اردیبهشت) خبر داد. سازمان هواشناسی: گرد و غبار به ایلام، خوزستان، کرمانشاه نیز می رسد این شرایط جوی […]


به گزارش قلم پرس – سازمان هواشناسی در بیانیه ای با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا همراه با کاهش دید از بعدازظهر چهارشنبه تا بعدازظهر پنج‌شنبه (۱۴ تا ۱۵ اردیبهشت) خبر داد.

سازمان هواشناسی: گرد و غبار به ایلام، خوزستان، کرمانشاه نیز می رسد

این شرایط جوی روز چهارشنبه در ایلام، خوزستان، کرمانشاه و روز پنج‌شنبه در ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی در انتظار است.

این مخاطره کاهش کیفیت هوا، کاهش دید و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک را به همراه دارد که سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی، عدم حضور در فضای باز بویژه گروه‌های حساس، پرهیز از حرکات ورزشی و فیزیکی در فضای باز و احتیاط در سفرهای بین شهری را توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی: کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید از صبح چهارشنبه

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ، از نفوذ گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید از صبح چهارشنبه تا بعد از ظهر جمعه (۱۴ تا ۱۶ اردیبهشت) خبر داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر، لرستان، روز پنجشنبه در آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی اصفهان و روز جمعه در ایلام، خوزستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، مرکزی، زنجان، البرز، تهران، قزوین، قم، همدان، فارس، بوشهر، لرستان مورد انتظار است.

افزایش شاخص آلودگی هوا

در این شرایط افزایش شاخص آلودگی هوا، احتمال اختلال در تردد و احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی، اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای تمام گروه‌ها، مدیریت در نگه‌داری تاسیسات حساس به گردوخاک و پرهیز از سفرهای غیر ضروری باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/