سازمان مدیریت پسماند به دنبال حل چالش‌های شهر است
سازمان مدیریت پسماند به دنبال حل چالش‌های شهر است

به گزارش قلم پرس، یونس فاتح سرپرست سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز تصریح کرد: خدمات شهری در خط مقدم جبهه خدمت‌رسانی به شهروندان فهیم تبریزی است و در راستای بهبود این خدمت رسانی‌ها، سازمان برای سال آینده در حال تدوین برنامه‌ای جامع و کامل است که در این راه باید از نقطه نظرات تک تک […]

به گزارش قلم پرس، یونس فاتح سرپرست سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز تصریح کرد: خدمات شهری در خط مقدم جبهه خدمت‌رسانی به شهروندان فهیم تبریزی است و در راستای بهبود این خدمت رسانی‌ها، سازمان برای سال آینده در حال تدوین برنامه‌ای جامع و کامل است که در این راه باید از نقطه نظرات تک تک معاونین خدمات شهری شهرداری‌های مناطق دهگانه شهرداری تبریز استفاده کنیم.

علی دهقانی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۴ تبریز در این نشست ابراز داشت: با سیستماتیک کردن خدمات می‌توان هم در رفع آلودگی شهر و هم در خدمت رسانی به شهروندان گام‌های خوبی برداشت.

وی همچنین طرح‌هایی از قبیل ایجاد ایستگاه‌های دیگر برای توزین و انتقال پسماند، مشخص کردن ساعتی برای جمع‌آوری شبانه پسماندها و تداوم توزیع کیسه زباله‌های مخصوص خودرو را در این جلسه ارائه کرد.

یعقوب غیور معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز افزود: اگر طرح‌هایی همچون جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری، افزایش تعداد جاروب‌ها که با استهلاک آنها رابطه عکس دارد و افزایش رانندگان پایه یک اجرا شود، مبحث صیانت از بیت‌المال نیز در آن حوزه عملی می‌شود.

ناصر جعفری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ تبریز در خصوص جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری خاطر نشان کرد: برای این امر باید زیر ساخت‌هایی آماده شود که به عنوان مثال اطلاع‌رسانی یکی از آنهاست.

جعفری همچنین پیشنهاد کرد که در ماه اول، اجرای این طرح را می‌توان از مجتمع‌های مسکونی آغاز کرد و بعد از آمادگی و بسترسازی، این طرح را در کل شهر اجرایی کرد.

فاتح در آخر در خصوص موارد مطروحه ابراز داشت: سازمان مدیریت پسماند در خصوص رعایت عناصر شش‌گانه در قانون مدیریت پسماند مسئول است و از طرفی ناظر شهرداری بر نحوه عملکرد معاونت‌های خدمات شهری شهرداری‌های مناطق است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز درباره دفترچه خدمات پیمان افزود: دفترچه خدمات پیمان مواردی دارد که باید بازنگری شده و اصلاحاتی در آن انجام گیرد.

فاتح در خصوص طرح شبانه جمع‌آوری پسماندهای شهری نیز اضافه کرد: طرح شبانه برای سازمان مدیریت پسماند اصل خواهد بود و در برنامه‌های سازمانی بایستی به صورت دو طرفه اقدام شود و موضوع جمع‌آوری شبانه پسماندها باید به گفتمان و مطالبه‌گری تبدیل شود.

وی با بیان اینکه خرید جارو انشالله در آینده‌ای نه چندان دور انجام خواهد شد، افزود: سرلوحه ما خدمت به شهر و شهروندان است و باید سازمان مدیریت پسماند و معاونت‌های خدمات شهری شهرداری‌های مناطق دست به دست هم داده تا بتوانیم تا حد توان شهر را آباد کنیم.