به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بامداد جمعه توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین حاصل شد. این آتش بس که به ابتکار مصر و ۱۱ روز پس از آغاز بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی حاصل شد، در ساعت‌های نخستین روز جمعه وارد مرحله اجرا گردید. پس از آغاز آتش‌بس، هزاران فلسطینی در […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بامداد جمعه توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین حاصل شد.

این آتش بس که به ابتکار مصر و ۱۱ روز پس از آغاز بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی حاصل شد، در ساعت‌های نخستین روز جمعه وارد مرحله اجرا گردید.

پس از آغاز آتش‌بس، هزاران فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری اشغالی، به خیابان‌های سرازیر شده و آتش‌بس و پیروزی در این نبرد را جشن گرفتند.

رژیم صهیونیستی در ۱۱ روز بمباران نوار غزه دست کم ۲۴۳ فلسطینی را به شهادت رساند که از این تعداد ۶۶ نفر را کودکان تشکیل می‌دادند.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی به آسیب روانی تعداد زیادی از ساکنان نوار غزه در پی بمباران‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرده است.

در بمباران‌های نوار غزه، بیش از ۸ هزار و پانصد هزار نفر مجروح شده و ۳۰ تاسیسات بهداشتی و درمانی در این منطقه ویران شدند.

«مارگارت هریس» سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت که در بمباران‌های رژیم صهیونیستی یک کلینیک درمانی به طور کامل ویران شد.

درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد امروز (جمعه) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز گذشته،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

در پی تجاوزهای رژیم صهیونیستی به بخش‌های مختلفی از نوار غزه، طبق اعلام یونیسف، حدود ۱۰۷ هزار نفر مجبور به فرار از خانه‌هایشان شده‌اند.

یونیسف ادامه داد، دست‌کم به ۵۰ تأسیسات آموزشی و ۲۰ تأسیسات بهداشتی خسارت وارد شده و حدود پنجاه درصد از خطوط آب آسیب دیده است.

انتهای پیام/.