خبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام‌والمسلمین توانی سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس در گفتگو با میزان با بیان اینکه پرونده مطالبه وجه دو فقره چک بالغ بر ۷ میلیارد ریال با تلاش اعضا شعبه فدشکویه شورای حل اختلاف و دادگاه شیبکوه به صلح و سازش رسید گفت: پرونده مطالبه خواسته دو فقره چک جمعاً به ارزش […]

خبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام‌والمسلمین توانی سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس در گفتگو با میزان با بیان اینکه پرونده مطالبه وجه دو فقره چک بالغ بر ۷ میلیارد ریال با تلاش اعضا شعبه فدشکویه شورای حل اختلاف و دادگاه شیبکوه به صلح و سازش رسید گفت: پرونده مطالبه خواسته دو فقره چک جمعاً به ارزش ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با وساطت و میانجیگری اعضای شعبه فدشکویه و دادگاه شیبکوه منجر به سازش شد.

سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف فارس افزود: طرفین دو فقره پرونده که در راستای اعمال ماده ۸ به شورا مراجعه کرده بودند سرانجام با تلاش و پیگیری اعضا شعبه و پس از برگزاری چندین جلسه به سازش رضایت دادند.

وی ادامه داد: فلسفه تأسیس شورا‌های حل اختلاف بر مبنای صلح و سازش است. فقه، شریعت و قانون شورای بر این امر تأکید داشته و معنویات ریاست قوه قضائیه بر همین مبنا استوار است.

انتهای پیام/