ساخت بمب‌های دورایستای نقطه‌زن و  موشک‌های دورایستا توسط صنعتگران داخلی/خبرهای خوش پهپادی ارتش در روزهای آینده
ساخت بمب‌های دورایستای نقطه‌زن و  موشک‌های دورایستا توسط صنعتگران داخلی/خبرهای خوش پهپادی ارتش در روزهای آینده

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به پیشرفت نیروی هوایی ارتش در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین گفت: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی صد درصد رسیده‌ایم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی  صبح امروز در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، اظهار داشت: در […]فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به پیشرفت نیروی هوایی ارتش در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین گفت: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی صد درصد رسیده‌ایم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی  صبح امروز در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، اظهار داشت: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین، پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و دو پهپاد بسیار راهبردی و ارزشمند کمان ۱۲ و کمان ۲۲ توسط نیروی هوایی و پهپادهای راهبردی دیگر توسط وزارت دفاع ساخته شده است.

وی تصریح کرد: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین جزو اولین‌ها در منطقه هستیم و این توانایی روز به روز در حال افزایش است و در آینده‌ای نه چندان دور اخبار خوبی در این زمینه خواهیم شنید.

امیر واحدی افزود: هواپیماهای بدون سرنشین از فاز شناسایی خارج شده و به فاز عملیاتی وارد شده‌اند که در رزمایش‌های اخیر نیز توانستیم اهداف را با پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن مورد اصابت قرار دهیم.

فرمانده نیروی هوایی گفت: با قاطعیت به تمام کشورهای همسایه اعلام می‌کنیم که دکترین نظامی ما دفاعی است و هیچ چشمداشتی به کشور دیگری  نداریم.

 به‌روز شدن رادارهای هواپیماها

فرمانده نیروی هوای ارتش با اشاره به به‌روز شدن رادارهای هواپیماها نیز تصریح کرد: مهماتی که در هواپیماهای مختلف استفاده می‌شود همچون بمب‌های دور ایستای نقطه‌زن، موشک‌های دورایستا و موشک‌های هوا به هوا توسط صنعتگران کشور ساخته شده و در زمینه موشک‌های هوا به زمین نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته‌‌ایم.

وی  با اشاره به بازدیدش از پایگاه شهید فکوری تبریز متذکر شد: امروز در تداوم بازدید از پایگاه‌های نیروی هوایی کشور، در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز حضور یافتیم تا به همکاران خدا قوت گفته و فعالیت‌های این پایگاه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهیم. پایگاه هوایی تبریز یکی از پایگاه‌های مهم و استراتژیک کشور است.

وی تصریح کرد: یکی از نکات مثبت این پایگاه، حضور افراد بسیار کوشا و پیگیر است، کارکنان فنی و خلبانان پایگاه هوایی شهید فکوری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و پس از آن نیز با انجام تعمیرات سخت و سنگین هواپیماها توسط کارکنان غیور پایگاه، برای اعتلای نیروی هوایی کوشیده‌اند.

امیر سرتیپ واحدی با اشاره به فعالیت مرکز قطعه‌سازی این پایگاه، افزود: این مرکز در سال‌های گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و در برخی مواقع قطعات بسیار مهم و گلوگاهی که مجبور به واردات از خارج بودیم را بومی‌سازی کرده است و باعث افتخار تبریز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی شده است.

انتهای پیام/س