به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  به مناسبت روز دانشجو در دیدار با اعضای تشکل‌های دانشجویی استان با تاکید بر مطالبه‌گری دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی اظهار داشت: مازوت‌سوزی نیروگاه تبریز، کمبود پرواز به عتبات عالیات و گران بودن بلیط آن، مطالبات کارگران و وضعیت نامناسب حاشیه‌نشین‌ها یک مطالبه عمومی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  به مناسبت روز دانشجو در دیدار با اعضای تشکل‌های دانشجویی استان با تاکید بر مطالبه‌گری دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی اظهار داشت: مازوت‌سوزی نیروگاه تبریز، کمبود پرواز به عتبات عالیات و گران بودن بلیط آن، مطالبات کارگران و وضعیت نامناسب حاشیه‌نشین‌ها یک مطالبه عمومی است که از تریبون نماز جمعه در این خصوص تذکر داده شده و باید دانشجویان برای رسیدن به هدف مطلوب کنشگری هدفمند داشته باشند.

امام جمعه تبریز با اشاره به مطالبات کارکنان مجموعه‌های صنعتی تبریز و ادارات و ارگان‌های مختلف دولتی و خصوصی افزود: بسیاری از پیگیری‌های خودم را رسانه‌ای نمی‌کنم اما اعتقادم بر این است که برای از میان برداشتن مشکلات باید اقدام جهادی و اساسی انجام پذیرد.

وی با تقبیح نگاه جناحی برای بررسی و ارائه راهکار به مشکلات ادامه داد: عدم چاره‌اندیشی درست و حساب شده برای مشکلات موجود در آینده طبعات سختی به همراه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جامعه باید دانشجو را خوب بشناسد و زمینه اثرگذاری آنها را در جامعه فراهم کند، گفت: زنگ خطر تغییر ماهیت دانشجویان به صدا درآمده است؛ بخشی از دانشجویان در دانشگاه‌ها دیگر نه دغدغه سیاسی و اجتماعی دارند و نه به درس خواندن اهمیت قائل هستند بلکه زمان حضور در دانشگاه را به گرفتن مدرک سپری می‌کنند.

امام جمعه تبریز با بیان ویژگی‌های دانشجویان جامعه ایرانی – اسلامی یادآور شد: دانشجو باید پرسشگر، مطالبه‌گر، زمان‌نگر، اندیشه‌ورز، هدف‌دار، آگاه به هویت خود و آشنا به علوم و فنون روز و زبان‌های رایج باشد.

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه دانشجو باید قلمی توانا، سخنی شیوا و بیانی صریح داشته باشد، تصریح کرد: در مطالبه‌گری و پرسشگری اصل ادب بر همه مسائل مقدم است و باید دانشجویان به این مهم توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.

وی، پژوهشگری دانشجویان در همه مسائل را مورد تاکید قرار داد و در تشریح وظایف تشکل‌های دانشجویی از منظر رهبر معظم انقلاب متذکر شد: اعضای تشکل‌های دانشجویی باید از نظر علمی هم در بالاترین و بهترین سطح از دیگر دانشجویان باشند و همواره در راستای ارتقا سطح و بنیه علمی خود تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، حضور فکری در مسائل کشور و حضور فیزیکی در مواقع ضروری، افزایش سطح آگاهی سیاسی، تداوم و توسعه اردوهای جهادی، تقویت گفتمان اصلی انقلاب، پرهیز از اتهام بی‌جا و جلوگیری از ارتجاع روشنگری فکری را از وظایف تشکل‌های دانشجویی برشمرد.

در این دیدار ۶ نفر از اعضای تشکل‌های دانشجویی به بیان نکته نظرات خود پیرامون موضوعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداختند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲/س