چهارشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
پ
  • شناسه : 105264
  • ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۶:۰۲
  • 82 بازدید

زمین‌ لرزه در خوی / جزئیات حادثه

زمین‌ لرزه در خوی / جزئیات حادثه
زمین‌ لرزه در خوی / جزئیات حادثه

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۵/۴ در مقیاس ریشتر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.

در حال تکمیل…..

۱۸:۲۴ ◀️ وزیر کشور در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان غربی: همه ظرفیت‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان به کارگرفته شود (متن کامل خبر) 

۱۸:۰۹ ◀️ دقایقی پیش زلزله ای به بزرگی ۴.۶ریشتر حوالی خوی در آذربایجان‌غربی را لرزاند. (متن کامل خبر) 

زمین لرزه ای به بزرگی: ۴٫۶ ریشتر و عمق ۱۲ کیلومتر طی طول جغرافیایی: ۴۵٫۰۷ و  عرض جغرافیایی: ۳۸٫۵۱ حوالی خوی در استان آذربایجان غربی را در ساعت ۱۷:۲۱:۳۸ دوباره لزاند.
این زمین لرزه در ۱۱ کیلومتری خوی (آذربایجان غربی) و ۲۶ کیلومتری ایواوغلی (آذربایجان غربی) و  ۳۳ کیلومتری تسوج (آذربایجان شرقی) رخ داد.

 

◀️ از برپایى و تجهیز اردوگاه اسکان اضطرارى تا اعزام رئیس سازمان امدادونجات به مناطق زلزله‌زده

سرپرست اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات این جمعیت در زلزله امروز استان آذربایجان غربی گفت: اردوگاه اسکان اضطراری هلال‌احمر با ظرفیت ۹۰ دستگاه چادر در منطقه‌ زلزله‌زده برپا شده و علاوه بر حضور ۱۰۸ نیروی امدادی، بالگرد هلال‌احمر استان هم آماده ارائه خدمات و انتقال نیروها و اقلام امدادی مورد نیاز است.

موسوی در تشریح اقدامات این جمعیت در زلزله بامداد امروز استان آذربایجان غربی گفت: از زمان دریافت گزارش وقوع زلزله تاکنون، اعلام آماده باش به جمعیت هلال‌احمر استان‌های آذربایجان غربى و شرقى و ۸ شهرستان خوی، سلماس، چایپاره، تسوج، تبریز، مرند، شبستر و جلفا، همچنین آماده‌باش خانه‌های هلال، تشکیل جلسه مدیریت بحران در مرکز کنترل و هماهنگى عملیات سازمان امداد و نجات و برپایى اردوگاه اسکان اضطراری با ظرفیت ۹۰ چادر در شهر دیزج‌دیز توسط جمعیت هلال احمر انجام شده است.
موسوی افزود: اردوگاه برپا شده در خوی با ٣٣٠ تخته پتو، ١٢۵ تخته موکت و ١۴٠ بسته غذایی تجهیز شده است.

وی در ادامه بیان کرد: ارزیابى ۵٣ شهر و روستا، اعزام ٣١ گروه ارزیاب و امدادى هلال احمر به منطقه، انتشار آموزش‌هاى مربوط به مقابله با زمین لرزه، ارتباط ویدئوکنفرانس با مدیران هلال احمر منطقه و سفر رئیس سازمان امداد و نجات به استان آذربایجان غربى جهت بررسى میدانی مناطق آسیب دیده بخشی از اقدامات هلال احمر در این زلزله بوده است.

سرپرست اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر گفت: ارتباط مرکز کنترل و هماهنگی عملیات آذربایجان غربی و سازمان امداد و نجات نیز برقرار شده و تمام امور و اقدامات مربوط به امدادرسانی به زلزله‌زدگان در حال پیگیری و رصد است. علاوه بر این، ۲۱ خودروی امدادی و یک تیم‌ ۱۴ نفره “سحر” هلال‌احمر (ساماندهی حمایت‌های روانی در حوادث و بلایا) در منطقه حضور دارد و اعضای مددکار داوطلب و دیگر تیم‌های سحر از سوی سازمان‌های داوطلبان و جوانان هلال‌احمر نیز برای اعزام به منطقه آماده هستند.

◀️ خسارت به ۵۰۰ واحد مسکونی در پی زلزله ۵/۴ ریشتری خوی(متن کامل خبر) 

استاندار آذربایجان غربی:
🔻زلزله ۵/۴ ریشتری بامداد امروز در عمق ۱۰ کیلومتری و در مرکز شهرک ولیعصر شهرستان خوی روی داده است.

🔻در این حادثه ۱۲ روستا به طور جدی درگیر بحران هستند و به بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده که ۵۰ واحد تقریبا به صورت کامل تخریب شده اند و مابقی خسارت ۲۰ تا ۵۰ درصدی داشته اند.

 

◀️ ۵۸۰ مصدوم در زمین‌لرزه خوی؛ تاکنون / خسارت به سه شهرستان (متن کامل خبر) 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مصدومیت ۵۸۰ نفر در پی وقوع زمین لرزه ۵٫۴ ریشتری در محدوده خوی خبر داد.

 

◀️ اعلام وضعیت قرمز در ۳ شهرستان زلزله‌زده آذربایجان غربی/ ۳۱ تیم عملیاتی هلال‌احمر به منطقه اعزام شده‌اند (متن کامل خبر) 

سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از اعلام وضعیت قرمز در سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره در پی زلزله ۵.۴ ریشتری بامداد امروز خبر داد و گفت: ۳۱ تیم عملیاتی هلال‌احمر برای ارزیابی خسارات و همچنین امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در منطقه حضور دارند.

◀️ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی برپا می‌شود (متن کامل خبر) 

سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی با اشاره به وقوع زمین‌ لرزه ۵.۴ ریشتری بامداد امروز در خوی، گفت: برای برپایی اردوگاه اسکان اضطراری در منطقه زلزله‌زده آمادگی داریم.

◀️ آماده‌باش هلال‌احمر آذربایجان غربی به دنبال زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی/ ۱۲ تیم عملیاتی و ارزیاب در منطقه حضور دارند(متن کامل خبر) 

سرپرست اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه ۵.۴ ریشتری بامداد امروز در آذربایجان غربی، حوالی خوی، ۱۲ تیم هلال‌احمر به منطقه حادثه‌دیده اعزام شده‌اند.

موسوی اظهار کرد: زلزله ۵.۴ ریشتری ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز، ۱۳ مهرماه، عمق ۱۰ کیلومتری زمین در استان آذربایجان غربی، حوالی خوی را لرزاند. در پی این حادثه تاکنون ۱۲ تیم ارزیاب و عملیاتی هلال‌احمر به محل اعزام شده‌اند‌.
وی افزود: پس از این حادثه ارتباط با فرمانداری‌ها و دهیاری‌های نزدیک کانون زلزله برقرار و اعضای خانه‌های هلال استان نیز برای ارزیابی حادثه فعال شده‌اند.
موسوی گفت: براساس گزارش‌های دریافتی، منطقه متاثر از حادثه بخش دیزج دیز و شور بلاغ بوده و تا این لحظه دیوار برخی منازل دچار ترک خوردگى شده و همچنین در روستای سید تاج الدین سه باب خانه قدیمی و خالی از سکنه تخریب شده است.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر افزود: در شهرستان‌های خوی و سلماس وضعیت قرمز اعلام شده و شهرهای معین نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.
یادآور می‌شود این زمین‌لرزه تاکنون ۱۸ پس‌لرزه داشته و براساس گزارش شبکه بهداشت استان؛ تا این لحظه ٢٣٠ حادثه‌دیده در خوی و ٣۵ نفر در سلماس به مراکز بهداشتی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

******  مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی گفت: زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی تلفات جانی نداشت و خسارت به برخی منازل روستایی و شهری وارد شده است.

امیر عباس جعفری مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه در خصوص خسارات زلزله ۵.۴ریشتری خوی اظهار داشت: تا کنون خبری از  تلفات جانی در پی این زلزله گزارش نشده است و خسارت وارد شده به برخی منازل روستایی و شهری در حد ترک خوردگی است.

وی افزود:برخی از شهروندان نیز در حال فرار از ترس زمین لرزه به صورت  جزئی مصدوم شده اند که سرپایی مداوا شدند.

جعفری تاکید کرد:همه دستگاه‌های امدادرسان با دستور استاندار در منطقه حضور دارند و گزارش تکمیلی از میزان دقیق  خسارات پس از براورد و ارزیابی کارشناسان اعلام خواهد شد.

*****    🔹شعاع حسی زمین لرزه ۵.۷ ریشتری خوی؛ از شرق ترکیه تا شرق آذربایجان شرقی؛ زمین لرزه در بخش های وسیعی از دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی حس شده است.

****  ◽️ زلزله خوی تا کنون ۱۰ پس لرزه داشته که بزرگترین آن ، ۳/۱ ریشتر بوده است.

***  با توجه به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشترى در آذربایجان غربى ٨ گروه ارزیاب جهت بررسى به منطقه اعزام شدند.

🔻 منطقه متاثر از حادثه بخش دیزج دیز و شور بلاغ می باشد و طبق گزارش تا این لحظه ترک خوردگى دیوار منازل و همچنین در روستای سید تاج الدین دو باب خانه قدیمی و خالی از سکنه تخریب شده است.

**  موسوی؛ سرپرست اداره‌کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر:
🔻 زلزله ۵.۴ ریشتری ساعت ۳:۵۱ بامداد، عمق ۱۰ کیلومتری زمین در استان آذربایجان غربی، حوالی خوی را لرزاند. در پی این حادثه ۸ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی حادثه به محل اعزام شدند‌.

🔻 هم‌اکنون تماس با فرمانداری‌ها و دهیاری‌های نزدیک به کانون زلزله در حال انجام است و اعضای خانه‌های هلال استان نیز برای ارزیابی این حادثه فعال شده‌اند.

🔻هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات احتمالی این حادثه در دست نیست، به محض دریافت گزارش‌های اولیه ارزیابان، اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

*  زلزله‌ای به بزرگی ۵/۴ ریشتر شمال استان آذربایجان غربی را لرزاند.

طبق اعلام مرکز زلزله‌نگاری کشوری این زمین‌لرزه ساعت ۳:۵۱ بامداد و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

این زلزله در تبریز نیز احساس شد و مرکز آن ۷ کیلومتری شهر خوی اعلام شده است.

دو پس‌لرزه ۲/۹ و ۲/۷ ریشتری نیز پس از این زمین‌لرزه گزارش شده است.

فعلا خسارتی از این زلزله گزارش نشده‌ است. اخبار تکمیلی متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان استان تولید موبایل ۱۶ آذر ۱۴۰۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان استان تولید موبایل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که آذربایجان شرقی به عنوان استان تولید موبایل انتخاب شده است، گفت: اتحادیه صوتی و تصویری و موبایل تبریز اتحادیه قدرتمندی است و خوشبختانه در استان در بخش های صوتی و تصویری اقدامات خوبی انجام شده است.

احداث و توسعه بازارچه‌های محلی در دستور کار شهرداران مناطق ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شهردار تبریز :

احداث و توسعه بازارچه‌های محلی در دستور کار شهرداران مناطق

شهردار تبریز تعداد بازارچه های محلی عرضه محصولات کشاورزی و میوه و تره بار را نسبت به وسعت و جمعیت شهر تبریز ناچیز دانست و گفت: با نیازسنجی و مکان‌یابی کارشناسی، نسبت به توسعه و احداث بازارچه های محلی در نقاط مختلف شهر اقدام می‌شود.

رفع چالش‌های محیط زیست و فضای سبز در دستور کار شهرداری تبریز است ۱۶ آذر ۱۴۰۱

رفع چالش‌های محیط زیست و فضای سبز در دستور کار شهرداری تبریز است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی از اهتمام جدی شهرداری تبریز برای رفع معضلات و چالش‌های محیط زیست و فضای سبز شهری خبر داد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.