ریسک پذیری در بین مدیران به شدت پایین است/ بزرگترین تهدید بخش تولید سپرده‌گذاری سرمایه واحدهای تولیدی در بانک‌هاست
ریسک پذیری در بین مدیران به شدت پایین است/ بزرگترین تهدید بخش تولید سپرده‌گذاری سرمایه واحدهای تولیدی در بانک‌هاست

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در جلسه تبیین لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای بازرگانان و فعالان بخش خصوصی استان که به همت مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، از اساتید دانشگاه، بازرگانان و صاحب‌نظران مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز خواست عارضه‌های احتمالی بودجه ۱۴۰۱ را احصا و راهکارهایی که می‌تواند در سطح ملی […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، عابدین خرّم در جلسه تبیین لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای بازرگانان و فعالان بخش خصوصی استان که به همت مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، از اساتید دانشگاه، بازرگانان و صاحب‌نظران مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز خواست عارضه‌های احتمالی بودجه ۱۴۰۱ را احصا و راهکارهایی که می‌تواند در سطح ملی تاثیرگذار باشد را ارایه کنند.

وی افزود: ثبات و رشد اقتصادی، کاهش تورم، افزایش اشتغال و تولید و جلوگیری از کسری بودجه از اهداف کلان بودجه سال آینده است.

خرم اضافه کرد: بزرگترین مشکل مدیریت اقتصادی کشور، نبود ثبات است که این امر موجب شده از تولیدکننده تا مصرف‌کننده همگی ناراضی باشند.

وی با اشاره به اینکه دلیل این نارضایتی‌ها، انباشت مشکلات اقتصادی در ۴۰ سال گذشته است، افزود: برای حل این مشکلات، نیاز به جراحی اقتصادی داریم که این امر در بودجه ۱۴۰۱ مورد توجه تصمیم‌گیران و کارشناسان صاحب سبک قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی، بررسی و نقد بودجه ۱۴۰۱ در مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتیجه این جلسات کارشناسانی می‌تواند در مرحله تصویب و اجرای قانون بودجه تاثیرگذار باشد.

خرّم با تاکید بر اینکه خروجی این جلسات باید کاربردی باشد، گفت: نتایج این بررسی‌ها، فرصتی طلایی برای مسئولان اجرایی است تا با کمترین خطا  مسیر را ادامه دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ریسک پذیری در بین مدیران ما به شدت پایین است، افزود: متاسفانه برخی شرکت‌های بزرگ به جای توسعه تولید، سرمایه‌های خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند که این بزرگترین تهدید برای بخش تولید است.

انتهای پیام/