رفع مشکل بزرگترین مجتمع تولیدی قند کشور با ورود دادگستری آذربایجان شرقی
رفع مشکل بزرگترین مجتمع تولیدی قند کشور با ورود دادگستری آذربایجان شرقی

رئیس دادگستری شهرستان اهر، گفت: بزرگترین مجتمع تولیدی قند و تصفیه شکر بخش خصوصی کشور در شهرستان اهر با حمایت دستگاه قضایی استان به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش قلم پرس، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری با بیان اینکه در راستای تأکیدات ویژه ریاست قوه قضائیه و سیاست‌های تحولی قوه قضائیه یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی حمایت از تولید و سرمایه گذاری مشروع است، اظهار داشت: در این راستا با مدیریت رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی اقدامات خوبی انجام شده که یکی از این مسایل رفع مشکلات بزرگترین مجتمع تولیدی قند و تصفیه شکر بخش خصوصی کشور در شهرستان اهر است.

وی افزود: تکمیل و اجرای این کارخانه عظیم از سال ۹۷ با مشکل مواجه شده و عملا نصب تجهیزات و ماشین آلات متوقف شده بود که با ورود و پیگیری دستگاه قضایی استان و رایزنی با طرفین عملیات اجرایی این پروژه عظیم تولیدی در شهرک صنعتی اهر آغاز شد.

رئیس دادگستری شهرستان اهر ادامه داد: این مجتمع عظیم تولیدی با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ تن شکر و ۲۰۰تن قند در روز در زمینی به مساحت پنجاه هزار مترو زیربنای بیست و هشت هزار مترمربع در فاز یک شهرک صنعتی اهر در حال اجرا بوده و تاکنون برای این کارخانه چهار میلیون یورو و دویست میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه وجود این واحد عظیم تولیدی ظرفیتی مناسب برای اشتغال جوانان منطقه به شمار می‌رود اضافه کرد: با رفع مشکل و تکمیل این واحد بزرگ تولیدی و آغاز به کار آن واحد تولیدی بزرگ زمینه برای اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/