رفع تصرف ۱۳۵۰ هکتار از اراضی جنگل‌های استان گیلان
رفع تصرف ۱۳۵۰ هکتار از اراضی جنگل‌های استان گیلان

احمد آقایی در گفتگو با میزان گفت: در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ حدود ۱۳۵۰ هکتار رفع تصرف از جنگل‌ها به ثبت رسیده و ۴۱۹ فقره پرونده در این خصوص در محاکم استان گیلان رسیدگی شده است. وی با اشاره به تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان‌های شمالی و مشکلاتی که پیرامون آن مطرح شده است […]

احمد آقایی در گفتگو با میزان گفت: در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹ حدود ۱۳۵۰ هکتار رفع تصرف از جنگل‌ها به ثبت رسیده و ۴۱۹ فقره پرونده در این خصوص در محاکم استان گیلان رسیدگی شده است.

وی با اشاره به تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان‌های شمالی و مشکلاتی که پیرامون آن مطرح شده است افزود: در ۱۱ ماه ابتدایی سال گذشته ۱۱۱ فقره پرونده در خصوص تغییر کاربری رسیدگی و از تغییر کاربری ۲۱۶ هکتار اراضی جلوگیری شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اعلام اینکه ۵۴ رودخانه در استان گیلان وجود دارد اذعان داشت: ۵۷ فقره پرونده در خصوص رودخانه‌های استان به دستگاه قضایی گیلان وارد و ۲۶ مورد از آن‌ها به صدور رای منجر شد که در نتیجه آن ۳ هکتار از بستر رودخانه‌ها با دستور قضایی رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از سواحل استان گیلان آزاد بوده و در دسترس عموم مردم قرار دارد تصریح کرد: تنها ۱۵ درصد از سواحل در تصرف اشخاص و نهاد‌های دولتی است.

انتهای پیام/