رفتارهای پرخطر علت اصلی تصادفات رانندگی است/ زنان نقش جدی در کاهش تصادفات دارند
رفتارهای پرخطر علت اصلی تصادفات رانندگی است/ زنان نقش جدی در کاهش تصادفات دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه عامل انسانی بیشترین علت تصادفات رانندگی است، اظهار داشت: در صورت رعایت قانون از سوی رانندگان، آمار تصادفات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد. جواد رحمتی در سمینار آموزشی نقش زنان در کاهش تصادفات رانندگی، گفت: متاسفانه شاخص‌های جامعه متناسب با تغییرات حوزه شهروندی ارتقا نیافته […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه عامل انسانی بیشترین علت تصادفات رانندگی است، اظهار داشت: در صورت رعایت قانون از سوی رانندگان، آمار تصادفات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.
جواد رحمتی در سمینار آموزشی نقش زنان در کاهش تصادفات رانندگی، گفت: متاسفانه شاخص‌های جامعه متناسب با تغییرات حوزه شهروندی ارتقا نیافته و عدم رعایت قانون در رانندگی نیز ناشی از ضعف آموزش در مراکز آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح جامعه نیازمند اصلاح رفتار شهروندان است، افزود: همه اذعان دارند که علت اصلی تصادفات رانندگی، رفتارهای پرخطر است و چنین رفتارهایی سلامت خود افراد و دیگران را با تهدید مواجه کرده است.

رحمتی با بیان اینکه تابلوها و قوانین راهنمایی رانندگی، تشریفاتی و تزئینی نیست، افزود: اگر قوانین به درستی از سوی رانندگان رعایت شود آمار تصادفات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد و این مساله باید برای جامعه تبیین شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش تربیتی زنان در خانواده‌ها، گفت: زنان در نسبت با مردان، پای‌بندی بیشتری به قوانین دارند و از این رو نقش آنان در اصلاح فرهنگ رانندگی نقش برجسته‌ای است.

رحمتی با بیان اینکه زنان باید تأثیر خود را جدی بگیرند، افزود: احتیاط و قانون‌مداری که شاخصه اصلی رانندگی بانوان است باید به الگوی رانندگی تبدیل شود که این امر نیازمند کارهای فرهنگی در درون خانواده‌هاست.

وی افزود: امروز اگر نهادهای اجرایی و حاکمیتی در ارتقای فرهنگ رانندگی موفق نبوده‌اند، این خود خانواده‌ها هستند که باید همت کنند تا رفتارهای ترافیکی و رانندگی اصلاح شود.