خبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با برقراری ارتباط ویدئوکنفرانس با دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌های شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم و نیز رؤسای زندان‌های شیروان و اسفراین، مشکلات مددجویان را بررسی کرد. رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که از حیث […]

خبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با برقراری ارتباط ویدئوکنفرانس با دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌های شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم و نیز رؤسای زندان‌های شیروان و اسفراین، مشکلات مددجویان را بررسی کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که از حیث گسترش کرونا با آن مواجه هستیم این ساز و کار الکترونیکی بهترین و در حقیقت کم هزینه‌ترین مجرای ارتباطی و در عین حال مراقبتی، نظارتی و مدیریتی است.

وی افزود: ماهیت و تمامی ابعاد درخواست‌های طرح شده از سوی مددجویان متقاضی حول محور‌هایی از قبیل مطالعه و بررسی محتویات پرونده و تقاضاها، نقطه نظرات، دیدگاه ها، پیشنهادها، ساز و کار‌ها و فرایند‌های مربوط به اقداماتی که می‌توان انجام داد؛ طی گفتگوی مستقیم با مسئولین قضایی و مدیران زندان‌ها مورد بررسی قرار گرفت و طبعا در صورتی که متقاضیان حائز شرایط قانونی باشند؛ می‌توانند از تأسیسات قانونی پیش بینی شده بهره‌مند شوند.

وی همچنین با بیان اینکه استان خراسان شمالی از حیث بسیاری از شاخص‌های عملکردی در رابطه با کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در ردیف استان‌های ممتاز کشوری قرار دارد، از تداوم و تقویت و توسعه کمی و کیفی این ساز و کار ارتباطی در سال جاری نیز خبر داد.

انتهای پیام/