خبرگزاری میزان – هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از رسیدگی الکترونیک به ۳۵۰ پرونده در دادگاه‌های این استان خبر داد و گفت: حذف تدریجی قلم و کاغذ یکی از برنامه‌های دیده شده در سند تحول قضایی است و برای اجرایی کردن آن از دو هفته پیش اجرای این طرح در پرونده‌هایی که امکان پذیر […]

خبرگزاری میزان – هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از رسیدگی الکترونیک به ۳۵۰ پرونده در دادگاه‌های این استان خبر داد و گفت: حذف تدریجی قلم و کاغذ یکی از برنامه‌های دیده شده در سند تحول قضایی است و برای اجرایی کردن آن از دو هفته پیش اجرای این طرح در پرونده‌هایی که امکان پذیر است، آغاز کردیم.

رئیس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، تشکیل پرونده، فرایند رسیدگی، صدور رای و بایگانی پرونده، همه سیستمی انجام می‌شود و پرونده کاغذی در دادگاه وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: طرفین پرونده هم می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمزی که دادگاه به آنان می‌دهد، مراحل رسیدگی به پرونده خود را اینترنتی دنبال کنند و علاوه بر آن اگر تمایل داشته باشند با ارتباط تصویری و غیرحضوری در جلسه‌های دادگاه شرکت کنند.

هاشمیان اظهار کرد: در دو هفته‌ای که از آغاز اجرای این طرح می‌گذرد ۳۵۰ پرونده، الکترونیک رسیدگی و برای تعدادی هم رای صادر شده است.

کاهش هزینه‌های مردم و دادگستری و رسیدگی سریع‌تر پرونده‌ها از جمله مزایای این طرح است که رئیس کل دادگستری گلستان به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/