به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حبیب امین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تشریح بخشی از اقدامات سازمان در زمینه جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشران و منتخب به عنوان دومین برنامه محوری وزارت صمت در سال ۹۹، اظهار داشت: استان آذربایجان‌شرقی در راه‌اندازی طرح های ایجادی حائز رتبه دوم کشوری شده و […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حبیب امین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تشریح بخشی از اقدامات سازمان در زمینه جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشران و منتخب به عنوان دومین برنامه محوری وزارت صمت در سال ۹۹، اظهار داشت: استان آذربایجان‌شرقی در راه‌اندازی طرح های ایجادی حائز رتبه دوم کشوری شده و راه اندازی و ایجاد واحدهای صنعتی جدید در استان رشد ۲۰ درصدی داشته است.

وی از کسب رتبه دوم کشوری در راه اندازی طرح های توسعه‌ای خبر داد و تصریح کرد: با راه‌اندازی ۳۰۰ طرح توسعه واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان، زمینه افزایش اشتغال ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در سال جهش تولید فراهم شده است.

رئیس سازمان صمت استان جلوگیری از تعطیلی و حمایت از تداوم فعالیت ۴۴ واحد تولیدی با تغییر مدیریت و مالکیت پروانه بهره‌برداری آنها را یکی دیگر از مهمترین اقدامات مجموعه صمت برشمرد و گفت : بازگردانی ۱۰۷ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی استان به چرخه تولید بازگشته‌اند و تحقق این امر در سال گذشته ، موجب صیانت از اشتغال بیش از ۲ هزار نفر شده است.

وی همچنین از احیاء و آغاز فعالیت مجدد 56 معدن استان در سال گذشته خبر داد و افزود:  در سال جهش تولید از  یک هزار و ۲۰۰ واحد و طرح صنعتی در استان به منظور ارائه خدمات و رفع موانع و مشکلات راه اندازی طرح‌ها، بازدید به عمل آمد.

امین زاده از طرح آهک هیدراته اهر، طرح توسعه نفلین سینیت کلیبر، طرح فولاد حدید بناب و طرح تبلت مراغه به عنوان طرح های ملی و مهم وزارت صمت در استان یاد کرد و گفت : در ایام الله دهه فجر سال ۹۹ در سفر مقام عالی وزارت و مسئولان ارشد کشوری و استانی بیش از۲۰ طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان افتتاح شد.

وی خط افزایش ظرفیت پالایشگاه و افزایش خط تراکتورسازی را از جمله طرح های یاد شده برشمرد و اظهار داشت: در سال جهش تولید در صنایع مختلف اعم از شیمیایی و بهداشتی، تلویزیون، ورق‌های روکش چوبی، نئوپان و ام دی اف، مصنوعات فلزی، کاغذ، سرامیک، قطعات خودرو و طرح های آردسازی شاهد تولید و راه‌اندازی طرح های مهمی در استان بوده‌ایم.

رئیس سازمان صمت استان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سال گذشته، ادامه داد : با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همت دستگاه‌های متولی و بخش خصوصی واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی از ۴ واحد با ظرفیت ۵۰۰ هزار لیتر در روز قبل از شروع کرونا، به ۴۶ واحد تولیدی با ظرفیت ۶ میلیون لیتر در روز افزایش تولید داشتند.

وی گفت: پیش از شیوع بیماری تنها یک واحد تولید ماسک در استان فعالیت داشته که با تمهیدات پیش بینی شده واحدهای تولیدی و صنفی ماسک به بیش از 130 واحد صنعتی و صنفی با ظرفیت تولید بیش از ۱میلیون عدد در روز در جهت مقابله با کرونا ، افزایش یافته است.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱