راه اندازی واحد سیار اچ دی، خواسته ورزش دوستان استان
راه اندازی واحد سیار اچ دی، خواسته ورزش دوستان استان

نماینده ولی فقیه آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی واحد سیار فول اچ دی در صداوسیمای استان خواسته ورزشکاران و هواداران تیم تراکتور بود.

به گزارش قلم پرس، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عصر امروز در مراسم افتتاح ۱۴۱ طرح فنی و عمرانی صداوسیمای استان افزود: دوربین‌های موجود قابلیت کافی انعکاس صحنه‌های ورزشی استان را نداشت و  شرکتی که این طرح را اجرا کرده تبریزی است.

وی گفت: خصوصیات جنگ نرم دشمن، خاموش، آرام و دیده نشدن آن است.

مقام معظم رهبری نزدیک سی سال قبل موضوع جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را مطرح کرد. از آن موقع به بعد هم شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و نفوذ را عنوان کردند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ما باید برنامه ریزی قوی برای مقابله با جنگ نرم دشمن داشته باشیم ادامه داد: صداوسیما یک دستگاه تأثیرگذار در رفتار، فرهنگ عمومی و بهداشت و سلامت مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در تمام عرصه‌ها به خصوص در کرونا فداکاری کرده است و در پخش عزاداری‌ها به خصوص مراسم شهرستان‌ها عملکرد خوبی دارد.

وی خطاب به رئیس رسانه ملی گفت: تعداد زیادی از عزیزان در این سازمان سالها است که به صورت حق الزحمه و قراردادی فعالیت می کنند در ارتباط با تبدیل وضعیت این نیروها نیز تدابیری اندیشیده شود.

راه اندازی واحد سیار اچ دی، خواسته ورزش دوستان استاناستاندار آذربایجان شرقی هم گفت: صداوسیمای آذربایجان شرقی در همه عرصه‌ها به خصوص در کرونا و زلزله نقش پررنگی داشته است.

پور محمدی افزود: آذربایجان از جایگاه والایی برخوردار است. آذربایجان جریان‌ساز و نخبه پرور است در مقبره الشعرای تبریز چهارصد شاعر و عارف آرمیده اند. تحولات سیاسی و فرهنگی تاریخ از این استان نشات گرفته شده است.
وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی آذربایجان شرقی در ارتباط با کشور‌های همسایه طوری است که این استان نقش پررنگ داشته است.

استاندار گفت: کشور ما تابلوی نقاشی رنگ قومیت ها است. همان طور که در موسیقی اگر همه ملودی‌ها با هم هماهنگ باشند ترکیب زیبا ایجاد می‌شود در یک کشور هم فرهنگ‌ها و قومیت‌ها به آن کشور زیبا و جلا بخشیده است. تبریز و آذربایجان فرهنگ بسیار غنی دارد و باید در رسانه ملی زبان، صنایع دستی و همه بخش‌های فرهنگی و هنری ما را دریابید.

رئیس مجمع نمایندگان استان هم گفت: تبریز قطب صنعتی، دانشگاهی، حوزوی و ورزشی کشور  و در تمامی ابعاد خبرساز است.
محمدحسین فرهنگی افزود: افتتاح واحد سیار اتفاق خوبی برای تبریز بود امیدواریم در دولت جدید حرکت‌های اینچنینی در سایر عرصه‌ها هم اتفاق بیفتد که در حد و شان آذربایجان شرقی باشد و شاهد رویدادهای متفاوت در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما