راه‌اندازی کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان بناب
راه‌اندازی کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان بناب

در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و فرماندار بناب در خصوص راه‌اندازی کتابخانه سیار روستای مرکز شماره ۲ کانون این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، علی بینش، مدیرکل کانون پرورش فکری استان در این دیدار با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های گسترده و متنوع کانون در شهرستان بناب، کودکان و نوجوانان این شهرستان را مستعد و علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی هنری دانست و موفقیت‌های به دست آمده توسط آنان در جشنواره‌های استانی و کشوری را دلیلی بر این ادعا عنوان نمود.
مدیرکل کانون استان با اشاره به تعداد روستاهای شهرستان بناب اظهار امیدواری کرد، با همکاری و مشارکت فرمانداری این شهرستان به زودی شاهد آغاز به کار فعالیت‌های این مرکز سیار باشیم.
بینش با بیان اینکه فعالیت مراکز سیار مورد استقبال فراوان کودکان و نوجوانان می باشد، افزود: این مراکز در قالب خودروهای مینی بوس با همه تجهیزات کتابخانه ای و آموزشی در توسعه خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاثیر بسزایی دارند.
وی در ادامه توسعه کتابخانه‌های سیار را از جمله اهداف توسعه‎ای کانون پرورشی فکری استان عنوان کرد و گفت: با توجه به دسترسی نداشتن بسیاری از کودکان شهرستان ها به کتاب، قصد داریم تا با توسعه مراکز به کودکان ارائه خدمت کنیم.
امین رفیعی؛ فرماندار شهرستان بناب نیز در این دیدار بر آمادگی کامل فرمانداری برای راه‌اندازی کتابخانه سیار روستائی تاکید و در عین حال توسعه فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان این شهرستان را از اولویت فرمانداری بناب عنوان کرد.
همچنین در این دیدار صحرائی؛ رییس شورای اسلامی شهرستان بناب نیز از آمادگی شورای اسلامی و شهرداری بناب برای واگذاری زمین جهت احداث مرکز شماره ۲ کانون خبر داد.
وی با اشاره به زمین در نظر گرفته برای احداث مرکز شماره ۲ کانون بناب، از گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ارائه کرد.