خبرگزاری میزان – سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان ایلام به ریاست علی دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام و با حضور اعضاء ستاد در سالن جلسات حوزه ریاست دادگستری استان برگزار شد. در این جلسه دهقانی در جمع اعضاء ستاد ضمن مهم دانستن اقدامات پیشگیرانه، افزود: هدف ما در […]

خبرگزاری میزان – سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان ایلام به ریاست علی دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام و با حضور اعضاء ستاد در سالن جلسات حوزه ریاست دادگستری استان برگزار شد.

در این جلسه دهقانی در جمع اعضاء ستاد ضمن مهم دانستن اقدامات پیشگیرانه، افزود: هدف ما در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان، اتخاذ تدابیر لازم در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی است به نحوی که این اقدامات پیشگیرانه منجر به کاهش مشارکت مردم نشود.

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: در انتخابات پیش رو با توجه به این که رسانه‌ها و کانال‌های خبری معاند به روش‌های مختلف تلاش می‌کنند که مردم را دلسرد و مشارکت در انتخابات را پایین بیاورند، لذا همه مسئولین در حوزه انتخابات باید مشارکت حداکثری مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی با پر رنگ دانستن نقش رسانه‌ها و فضای مجازی در انتخابات تاکید کرد: باید یک آگاهی بخشی عمومی هم در بحث انتخابات و هم در بحث رعایت قانون شکل بگیرد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام ادامه داد: در رسانه‌ها مخصوصا رسانه ملی این زمینه فراهم است که کارشناسان مختلف حضور پیدا کنند و حساسیت و اهمیت مشارکت مردم در انتخابات را تبیین نمایند.

عالی‌ترین مقام قضایی استان ایلام افزود: یکی از آسیب‌های مهم در استان ایلام مخصوصا در انتخابات شورا‌های شهر و روستا، بحث خرید و فروش آراء است که این موضوع هم قابل رصد و هم قابل شناسایی است که باید با آن برخورد و در این زمینه به مردم اطلاع رسانی شود.

دهقانی اظهار داشت: خرید و فروش رای موجب بی اعتمادی مردم می‌شود لذا تاکید بر این است که در این ایام صدا و سیمای استان ایلام محتوا‌هایی که هم جنبه پیشگیرانه و هم جنبه مشارکتی داشته باشد تولید و پخش نماید.

وی افزود: این که عده‌ای از افراد در هنگام انتخابات از شهر‌ها و روستا‌های مختلف به شهر یا روستای دیگر گسیل شوند برای رای دادن، این یک تقلب است که باید این موضوع را مدیریت و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام شود.

عبدالوهاب بخشنده معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری و دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان نیز در این جلسه گفت: مصوبات جلسات گذشته ستاد، اجرایی شده و در حال پیگیری است و تا روز انتخابات هر ۱۰ روز یک جلسه با حضور همه اعضاء تشکیل و پیگیری مصوبات با جدیت صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/