به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور برای یک سفر ۲ روزه  وارد «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان شد. «بریک اوالی» سخنگوی ریاست جمهوری قزاقستان با اعلام این خبر گفت: این اولین سفر خارجی رئیس جمهور قزاقستان در سال جاری میلادی است. تاکایف […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور برای یک سفر ۲ روزه  وارد «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان شد.

«بریک اوالی» سخنگوی ریاست جمهوری قزاقستان با اعلام این خبر گفت: این اولین سفر خارجی رئیس جمهور قزاقستان در سال جاری میلادی است.

تاکایف در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه از سوی «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان و سایر مقامات رسمی این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

طبق برنامه، تاکایف و رحمان پیرامون مسائل مهم دوجانبه و منطقه مذاکراتی را انجام خواهند داد که در پایان آن تصویب تعدادی از اسناد دوجانبه برنامه ریزی شده است.

سران کشورهای قزاقستان و تاجیکستان در پایان مذاکرات خود در نشست مشترک مطبوعاتی شرکت می‌کنند.

علاوه بر این، تاکایف در چارچوب سفر ۲ روزه خود به تاجیکستان با «محمد طاهر ذاکر زاده» رئیس مجلس نمایندگان و «قاهر رسول زاده» نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام/