دیپلمات روس: آمریکا با تحریم، از متحدانش نیز باج می‌گیرد
دیپلمات روس: آمریکا با تحریم، از متحدانش نیز باج می‌گیرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اقدام دولت جدید آمریکا در اعمال مجدد تحریم‌هایی علیه صنایع دفاعی ترکیه، با واکنش «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین مواجه شد. اولیانوف بامداد سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «داستانی بی‌پایان. آمریکا حتی متحدان خودش را نیز تحریم کرده و از آنها باج می‌گیرد. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اقدام دولت جدید آمریکا در اعمال مجدد تحریم‌هایی علیه صنایع دفاعی ترکیه، با واکنش «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین مواجه شد.

اولیانوف بامداد سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «داستانی بی‌پایان. آمریکا حتی متحدان خودش را نیز تحریم کرده و از آنها باج می‌گیرد. در زمان دولت قبلی آمریکا، شرکت‌های غربی به قدری ترسانده شدند که از ایران فرار کردند».

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بعد از خروج دولت قبلی این کشور از توافق هسته‌ای، افزود: «از آن زمان هیچ تغییری رخ نداده است. این سیاست (تحریم)، با برخی استثناها، ادامه پیدا می‌کند».

بامداد سه‌شنبه بود که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پنج مقام صنایع دفاعی ترکیه از جمله «اسماعیل دمیر» رئیس آن را به دلیل ارتباط با بخش‌های نظامی و اطلاعاتی روسیه، ذیل قانون «کاتسا» تحریم کرده است. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که آمریکا در ماه آذر، صنایع دفاعی ترکیه و دمیر را به دلیل اقدام آنکارا برای خرید اس-۴۰۰ به لیست تحریم‌های خود افزوده بود. واشنگتن مدعی شده بود آنکارا به دلیل همکاری آگاهانه با شرکت تسلیحاتی روسی «روسبرون‌ اکسپورت» و خرید این سامانه تحت تحریم‌های برآمده از قانون موسوم به «کاتسا» قرار گرفته است.

چند هفته قبل نیز، «دیوید ساترفیلد» سفیر آمریکا در آنکارا با هشدار درباره عواقب جدی که فعال‌سازی سامانه پدافند موشکی روسی برای آنکارا دارد، گفت تنها راه حل بحران این کشور با واشنگتن، کنار گذاشتن این سامانه است.

دولت پیشین آمریکا بعد از خروج از برجام، در ماه‌های پایانی حضور در کاخ سفید، برخی از اشخاص و شرکت‌های ایرانی را که به بهانه‌های هسته‌ای تحریم‌ شده بودند را با برچسب‌های جدید (برچسب‌ «تروریسم» و «سلاح‌های کشتار جمعی»)  در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

انتهای پیام/