به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان دیدبان حقوق بشر اروپا- مدیترانه عدم همکاری رژیم صهیونیستی با دیوان کیفری بین‌المللی را به شدت محکوم کرد. این دیوان اخیرا خبر داد که تحقیقاتی را درباره جنایات احتمالی جنگی در اراضی اشغالی فلسطین از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است. دیدبان حقوق بشر تأکید کرد که این تصمیم […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان دیدبان حقوق بشر اروپا- مدیترانه عدم همکاری رژیم صهیونیستی با دیوان کیفری بین‌المللی را به شدت محکوم کرد.

این دیوان اخیرا خبر داد که تحقیقاتی را درباره جنایات احتمالی جنگی در اراضی اشغالی فلسطین از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است.

دیدبان حقوق بشر تأکید کرد که این تصمیم رژیم صهیونیستی، بدین سبب است که مسئولان این رژیم به خوبی می‌دانند که ارتش صهیونیست، تجاوزاتی انجام داده است که شاید به مرز جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت برسد.

خبرگزاری فلسطینی صفا به نقل از این سازمان گزارش داد، همین مسئله نشان می‌دهد که چرا این رژیم با هیچ تحقیقات بین‌المللی همکاری نمی‌کند تا خود را در معرض مجازات قرار ندهد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته مدعی شد که این دیوان، اختیار ندارد چنین تحقیقاتی را آغاز کند و تل‌آویو نیز همکاری نخواهد کرد.

دیدبان حقوق بشر از دیوان کیفری بین‌المللی خواست که این تحقیقات را آغاز کند و تسلیم فشارهای سیاسی نشود و اجازه ندهد عاملان این جنایات، از مسئولیت خود شانه خالی کنند.

این سازمان با تأکید بر لزوم تدوین مکانیزمی برای برقراری عدالت در حق قربانیان این تجاوزات و بازخواست مجرمان، از کشورهای اتحادیه اروپا خواست که از این مسئله حمایت کنند.

انتهای پیام/