در ۲ سال اخیر هیچ تعهدی در شهرداری ایجاد نشده است / تداوم نهضت آسفالت تا پایان سال آینده
در ۲ سال اخیر هیچ تعهدی در شهرداری ایجاد نشده است / تداوم نهضت آسفالت تا پایان سال آینده

شهردار تبریز با بیان اینکه وضعیت بودجه امسال نسبت به سال گذشته بهتر شده است، گفت: اکنون بدهی‌های شهرداری نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر است.

به گزارش قلم پرس،ایرج شهین باهر، امروز سه‌شنبه در جلسه‌ای با حضور معاونان، شهرداران مناطق و مدیران سازمان‌ها و شرکت های تابع شهرداری تبریز، افزود: با توجه به ثبات و آرامشی که هم اکنون شهرداری تبریز از آن برخوردار است، وضعیت بودجه امسال نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی با اشاره به اولویت‌های بودجه سال ۹۹، اظهار داشت: در ۲ سال اخیر هیچ تعهدی در شهرداری ایجاد نشده و برعکس بدهی‌ها و تعهدات قبلی نیز پرداخت شده است.

شهردار تبریز با بیان اینکه گسترش و توسعه فضای سبز از اولویت‌های برنامه سال ۹۹ شهرداری است، گفت: تلاش می‌شود سال آینده به سالی برای شکوفایی و عمران شهرداری تبریز تبدیل شود.

شهین باهر، ادامه داد: مهم‌ترین کاری که مدیران شهرداری و شهرداران مناطق می‌توانند انجام دهند، توسعه فضای سبز است که با هزینه نسبتا پایین و با سرعت بالا قابل تحقق است.

وی با بیان اینکه نهضت آسفالت همچنان تا پایان سال آینده تداوم می یابد، یادآوری کرد: تلاش می‌شود در سال آینده پروژه های نیمه تمام به ویژه مسیرگشایی‌ها و اجرای پروژه مترو تداوم یابد و در این راستا به همکاری و کمک مناطق و دیگر سازمان های شهرداری نیاز است.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه احداث ۱۰ تقاطع غیرهمسطح از دیگر برنامه های شهرداری تبریز برای سال ۹۹ است، گفت: علاقه ای به پروژه های ویترینی نداریم اما احداث تقاطع غیرهمسطح خواسته مردم و نیاز شهر است و ما نیز خواسته های مردم را اجابت می کنیم.

شهین باهر، افزود: تداوم احداث پارک‌های محله‌ای و احداث کمربند سبز در مبادی ورودی شهر و ادامه عملیات اجرایی ۳ پروژه بزرگ اتوبان ولایت، پارک بزرگ و مرکز دفن پسماند از جمله برنامه‌های مدنظر شهرداری تبریز برای سال ۹۹ است.

در این جلسه تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ با حضور شهردار با مدیران سازمان ها و شهرداران مناطق ۱۰ گانه تبریز آغاز شد.