درخشش عکاس «خبرگزاری فارس» در  عکس سال آسیا
درخشش عکاس «خبرگزاری فارس» در  عکس سال آسیا

حق‌دوست، عکاس مستند و خبری خبرگزاری فارس، در دومین دوره جایزه عکس سال «آسیا ۲۰۲۲» Pictures of the Year Asia POY Asia جایزه تعالی را در بخش تجربیات کووید از آن خود کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی‌ حامد حق‌دوست، عکاس مستند و خبری خبرگزاری فارس، در دومین دوره جایزه عکس سال «آسیا ۲۰۲۲» […]حق‌دوست، عکاس مستند و خبری خبرگزاری فارس، در دومین دوره جایزه عکس سال «آسیا ۲۰۲۲» Pictures of the Year Asia POY Asia جایزه تعالی را در بخش تجربیات کووید از آن خود کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی‌ حامد حق‌دوست، عکاس مستند و خبری خبرگزاری فارس، در دومین دوره جایزه عکس سال «آسیا ۲۰۲۲» Pictures of the Year Asia POY Asia جایزه تعالی را در بخش تجربیات کووید از آن خود کرد.

در این جایزه عکاسان شرکت کننده از سراسر قاره آسیا در دو دسته تک عکس و مجموعه عکس، و در بخش‌هایی چون: کووید ۱۹، داستان تصویری کووید، آئین‌های فرهنگی، خبر لحظه‌ای، ورزش‌های سنتی و تفریحی، تجربیات کووید، داستان تصویری گزارش موضوعی، پرتره، طبیعت و محیط زیست و عکاس سال آسیا به رقابت پرداختند.

این جایزه با الگو برداری از جایزه معتبر جهانی عکس سال بین‌المللی (poyi) توسط موسسه روزنامه‌ نگاری دونالد دبلیو رینولدز در دانشگاه روزنامه‌ نگاری میسوری کلمبیا و برای عکاسان آسیایی در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد، که داوری نهایی بخش‌هایی از آن هم اکنون در حال انجام است.

علی حامد حق‌دوست عکاس مستند و خبری خبرگزاری فارس در تبریز، پیش از این جوایز متعدد بین‌المللی و داخلی همچون نفر اول جشنواره یونسکو کشور افغانستان، نفر دوم دوسالانه جهانی عکس نیکون شانگهای چین و اولین نشان عکاس مستند سال ایران را دریافت کرده است.

 

انتهای پیام/