دانشگاه تبریز در جمع بهترین‌های دانشگاهی کشور/ تحصیل ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز
دانشگاه تبریز در جمع بهترین‌های دانشگاهی کشور/ تحصیل ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز در عرصه فعالیت‌های فناوری و ارتباطات بین‌المللی رتبه دوم در بین دانشگاه‌های کشور را به دست آورد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اظهار داشت: به همت و تلاش پژوهشگران دانشگاه تبریز این دانشگاه توانست در زمینه فعالیت‌های فناوری و ارتباطات بین‌المللی به رتبه دوم در […]دانشگاه تبریز در عرصه فعالیت‌های فناوری و ارتباطات بین‌المللی رتبه دوم در بین دانشگاه‌های کشور را به دست آورد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اظهار داشت: به همت و تلاش پژوهشگران دانشگاه تبریز این دانشگاه توانست در زمینه فعالیت‌های فناوری و ارتباطات بین‌المللی به رتبه دوم در میان دانشگاه‌های کشور و رتبه سوم کلیه مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور نائل آید.

وی افزود: طی ارزیابی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام گرفته است، دانشگاه تبریز در زمینه همکاری فناورانه به جایگاه دوم دست یافته است.

شیری، انجام همکاری فناوری بین‌المللی بین دانشگاه تبریز با نخبگان خارج از کشور را در قالب ایجاد دوره‌های بازآموزی و پژوهشی مشترک، انجام طرح‌های تحقیقاتی و دانش بنیان مشترک و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان مشترک توصیف نمود و گفت: بر اساس ارزیابی‌ها طرح‌های فناورانه بین‌المللی دانشگاه تبریز رتبه دوم کشور را به‌دست آورد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اشاره به مزیّن بودن سال ۱۴۰۱ به شعار “تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین” تصریح کرد: با هدف تحقق بخشیدن به اهداف شعار سال، قرارگاه استانی دانشگاهی تحقیقات فناورانه و اشتغال­‌زایی دانش بنیان به مرکزیت دانشگاه تبریز تشکیل شده است و ضمن حمایت کامل از شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد، تبادل اطلاعات علمی با مراکز علمی بین‌المللی، جهت‌گیری به سمت رشد و توسعه پارک‌های تخصصی شرکت‌های دانش بنیان، حمایت از جوانان خلاق در عرصه کارآفرینی نیز از برنامه‌های مد نظر دانشگاه تبریز می‌­باشد.

شیری با اشاره به تحصیل بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی و عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های مختلف جهان در زمینه برگزاری دوره‌های مشترک و تبادل استاد و دانشجو یادآور شد: علاوه بر ایجاد تمهیدات لازم برای افزایش جذب دانشجویان خارجی، در زمینه گسترش بازاریابی فناورانه به ویژه در کشورهای همسایه مبادرت نموده‌ایم و دفتر نمایندگی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در جمهوری آذربایجان افتتاح گردید و به‌عنوان دانشگاه معین به سایر دانشگاه‌های استان در این  زمینه‌ها کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام/