به گزارش خبرگزاری فارس از شبستر، اسدیان امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در شبستر در سالن همایش های مقبره شیخ محمود شبستری اظهار داشت: جامعه امروز ما نیاز به عدالتخواهی دارد و در فلسفه بعثت انبیاء یکی از مهمترین ماموریت شان قیام برای عدالت بود. وی افزود: هر چیزی اگر در جایگاه خودش در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از شبستر، اسدیان امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در شبستر در سالن همایش های مقبره شیخ محمود شبستری اظهار داشت: جامعه امروز ما نیاز به عدالتخواهی دارد و در فلسفه بعثت انبیاء یکی از مهمترین ماموریت شان قیام برای عدالت بود.

وی افزود: هر چیزی اگر در جایگاه خودش در هر حوزه ای قرار بگیرد عدالت جاری می شود و نباید صرفا به شعار دادن عدالت تن داد و عمل به عدالت خواهی مهمتر است.

اسدیان گفت: ما باید برای ترویج فرهنگ عدالت خواهی همواره برنامه داشته باشیم و اگر مسئولان یک جایی حواس شان به کار جمع نیست دانشجویان باید به این موضوع ورود کنند.

وی افزود: مطالبه گری باید عقبه داشته باشد تا تبدیل به یک فرهنگ شود و نباید انتظار داشت این مهم در کوتاه ترین زمان ممکن شود بلکه باید بحث مطالبه گری و عدالتخواهی تبدیل به یک گفتمان شود.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام‌نور استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: همه اقشار مردم باید مطالبه گر باشند تا بر تخلفات، نا راستی‌ها ، ضعف ها، انحرافات و منیّت ها غلبه کنیم و عدالت در جامعه بورس شود نه لابی گری برای رسیدن به یک مسئولیت و متاسفانه مطالبه گری در جامعه ما امروز مطلوب نیست.

اسدیان گفت:  لابی‌گری در کشور نباید پر رنگ‌تر شود و کشور ما نیاز به مدیر متخصص و آزاد اندیش دارد نه مدیری که مدیون به فلان مسئول و نماینده باشد.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های دولت انقلابی گفت: دولت امروز یک دولت انقلابی است ولی نباید انتظار حل تمام مسائل را در چند روز داشت بلکه باید جریان مطالبه گری و عدالتخواهی پویا و فعال باشد.

اسدیان مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام‌نور استان ابراز امیدواری کرد که رسیدن به وضعیت ایده آل در جامعه و فعال شدن تولید و صادرات و شکوفاشدن علم با جاری شدن عدالت در تمام بخش های جامعه امکان پذیر است.

وی گفت: متکی شدن به جوانان و توان داخلی از ویژگی های دولت فعلی است اما اصلاح کشور یک تنه توسط رئیس جمهور امکان پذیر نیست و باید تفکر مطالبه گری توسط جوانان از مسئولان همواره ادامه پیدا کند.

اسدیان افزود: امروز مدیریت کشور در وضعیت مطلوب که هر سه قوا با هم هماهنگ هستند قرار دارد و باید مدیران و روئسای توانمند و متخصص در راس امور مملکت قرار گیرند .

وی خاطرنشان کرد: کشور ما در یک جنگ تمام عیار قرار گرفته است و جوانان ما باید با الگوگیری از جوانان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که هیچ وقت از کمبود امکانات نگفتند و با مقاومت یک وجب خاک وطن را به دشمن ندادند امروز هم جوانان در حوزه های مختلف کشور ایفای نقش کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۶