خروش مردم  آذربایجان در محکومیت جنایت تروریستی حرم شاهچراغ (ع)
خروش مردم  آذربایجان در محکومیت جنایت تروریستی حرم شاهچراغ (ع)

مردم آذربایجان امروز با برگزاری راهپیمایی ضمن محکوم کردن جنایت خونین مردم بی‌گناه در حرم شاهچراغ بار دیگر با نظام جمهوری اسلامی ایران عهدی دوباره بستند و برای دفاع از ولایت و خاک پاک وطن اعلام آمادگی کردند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، مردم ولایت‌مدار آذربایجان به ویژه تبریز امروز (جمعه ششم آبان) با برگزاری راهپیمایی، جنایت حرم مطهر احمد بن موسی (علیه‌السلام) را محکوم کردند.

این راهپیمایی که بعد از اقامه نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آل‌هاشم از مصلی امام خمینی(ره) تا میدان ساعت برگزار شد در محکومیت جنایت هولناک و هتک حرمت به حرم نورانی شاهچراغ(علیه السلام) و اعلام همدردی با خانواده‌های شهدا و مجروحان این اقدام ددمنشانه برگزار شد.

نمازگزاران تبریز همچنین حرکات اخیر هنجارشکنانه اغتشاشگران را محکوم کردند.  راهپیمایی کنندگان در طول مراسم  که پرچم ایران و تصاویر مقام معظم رهبری و امام راحل را در دست داشتند شعارهای « آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی»، «بیزاؤلماغا حاضیروخ، خامنه‌ای سربازیوخ» مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود، مرگ بر داعشی ، آشوبگر داعشی پیوندتان مبارک، اقدام آشوبگران در تخریب و آسیب به اموال عمومی را محکوم کردند و خواستار برخورد با آشوبگران و فتنه گران شدند و از دستگاههای انتظامی و امنیتی و قوه قضائیه خواستند به مماشات با اغتشاشگران پایان دهند و ناامن کنندگان جامعه اسلامی را منکوب کنند.

راهپیمایی‌کنندگان در این مراسم پرشکوه، امنیت و آرامش کشور را خط قرمز مردم آذربایجان دانسته ‌و خواستار اقدام جدی و موثر دولت در رفع نگرانی مردم شدند.

از نگاه مردم تخریب اموال عمومی و ایجاد ناامنی در برخی نقاط و طرح شعارهای ساختارشکنانه نسبت به مقدسات دینی و حجاب و ولایت،گناه نابخشودنی است و جریان رسانه‌ای معاند نیز می‌کوشند حقیقت را بایکوت کرده و روایت دیگری از آن را ارائه کند.

وزیر جهادکشاورزی که امروز به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است به همراه استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی مردم تبریز حضور داشتند.

این گزارش حاکی است، در تمام شهرهای آذربایجان شرقی مردم بعد از اقامه نماز جمعه دست به راهپیمایی زده  نسبت به وقایع روی داده در حرم شاهچراغ و به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان‌مان راهپیمایی کرده و این‌جنایت را محکوم کردند.

دشمن مشغول  تحریک گسل‌های قومیتی، جنسیتی مذهبی و بین نسلی است/ مردم هوشیار باشند

امام جمعه تبریز در جمع راهپیمایی‌کنندگان تبریز گفت: دشمن در حال حاضر مشغول تحریک گسل‌های قومیتی جنسیتی مذهبی و بین نسلی است؛ حادثه در حرم شاه چراغ توسط آن عنصر خبیث اتفاق افتاد و هدف نشانه گیری وحدت شیعه و سنی که بر اساس آموزه‌های دینی و انقلاب است بود، چراکه آنها در تلاش هستند مردم شیعه را به برادران اهل سنت بدبین کنند در حالی که سال‌ها این را آزموده‌اند ولی عبرت نمی‌گیرند.

وی تاکید کرد: مردم ما دست آل سعود، ‌آمریکا و صهیونیست را در این اتفاق می‌بینند و علمای شیعی و سنی این حادثه را محکوم‌ می‌کنند و همه با هم این شعار مرگ بر آمریکا و‌ مرگ بر اسرائیل  را تکرار می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با تشکر از مردم آذربایجان  و شجاع تبریز گفت: مردم آذربایجان به قول مقام معظم رهبری که می‌فرمایند آذربایجان به مثابه سنگر دائمی از هویت دینی و انقلابی ایرانیان است و آذربایجان مظهر غیرت ایران و ایرانی و الگوی دفاع از شخصیت و الگوی ایرانیان و سد مستحکم در برابر استبداد و انحرافات دینی و ملی است در این روزها هم درخشید.

آل‌هاشم از مردم ایران اسلامی به ویژه مردم آذربایجان ولایت مدار خواست همانند گذشته هوشیاری و بصیرت خود را حفظ کنند و نگذارنند دشمنان از احساسات پاک جوانان و نوجوانان استفاده کند.

متن قطعنامه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

این روزها ایران اسلامی شاهد اتفاقات تلخ وناگواری بوده که بیانگر عمق کینه استکبار جهانی و مزدورانش از نظام اسلامی و مردم بیدار و همیشه در صحنه است .

ملت بزرگ و صبور ایران اسلامی طی روزهای اخیر مورد هجمه وحشیانه دشمنان و در معرض جنگ ترکیبی زخم خوردگان از نظام اسلامی قرار گرفته  است.

حمله به نوامیس مردم،  آتش زدن اموال عمومی و خصوصی ، به شهادت رساندن حافظان امنیت و بی حرمتی به ساحت مقدس کلام الله مجید و هتک حرمت مساجد و اماکن و مشاهد شریفه  گوشه‌ای از اقدامات پلیدی است که از سر استیصال، توسط مزدوران استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل صورت گرفته و بی گمان هریک از این ها، گناه نابخشودنی است که قطعا توسط مردم غیرتمند و جوانان برومند کشورمان بی پاسخ نخواهد ماند.

گناه عظیم و اقدام پلید حمله به بارگاه ملکوتی و قدسی حضرت احمد بن‌موسی علیهما السلام و جنایت هولناک به شهادت رساندن جمعی از زائران مظلوم این حرم مطهر نزد هر انسان آزاده محکوم و ننگ ابدی را برای عاملان و زمینه سازان این اقدام تروریستی در پی خواهد داشت .

ما امروز ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای حضرت امام خمینی  (رحمت الله علیه ) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مد ظله العالی )  و شهدای عزیز و گرانقدر  ، موافقت خود را با موارد زیر با ندای رسای « الله اکبر ـ خامنه ای رهبر » اعلام می کنیم  :

۱_جنایتی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شیراز رخ داد ؛  قطعه ای از نقشه شوم مستکبران علیه ملت بزرگ ایران و مکمل اغتشاشات و آشوب های اخیر است .

ما این جنایت سخیف وشهادت زوار مظلوم و بی دفاع را به شدت محکوم کرده و خواستار اشد مجازات برای عوامل پیدا و پنهان و زمینه سازان این جنایت وحشیانه هستیم .

۲_آنانی که طی هفته های اخیر با تحریکات خود زمینه ساز و مشوق فتنه گران شدند؛ دستانشان در خون بیگناهان و گام هایشان در مسیر آماده سازی این جنایت خونبار بوده و ملت مقتدر ایران هرگز آنها را نخواهند بخشید و مسئولین قضایی باید طبق قانون با آنان برخورد نمایند

۳- ضمن تاکید بر وحدت ملی ، قومی و مذهبی و تشکر از سعه صدر مسئولان محترم نظام اسلامی ونیروهای حافظ نظم وامنیت دربرابر فتنه گران ، اعلام می کنیم دیگر  صبر و تحمل در برابر اقدامات این عمال بیگانه جایز نیست و از دستگاه قضایی و مسئولان حافظ نظم وامنیت می خواهیم بدون کمترین ملاحظه ، با قاطعیت  با عوامل اصلی فتنه اخیر و شکاف آفرینان در حریم وحدت ملی برخورد قانونی نمایند.

۴- ما متهم اصلی این جنایت ها را حکومت مستکبر و رو به زوال آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی وحکام دست نشانده منطقه ای استکبار ( مثلث عبری-عربی- غربی ) می دانیم یقینا این حکام زورگو و جنایتکار خاصه حاکمان سرسپرده منطقه تاوان جنایات سنگین خود را خواهند پرداخت.

۵_سنگر تعلیم و تربیت و دانشگاه دارای تقدس بوده و دانشجویان و دانش آموزان عزیز آینده سازان کشور و مایه افتخار ما هستند از آنان می خواهیم همچون گذشته ادامه دهندگان راه امام راحل و شهدای عزیز و تحقق بخش رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بوده و توطئه‌های شوم عمال استکبار وفتنه گران مزدوررا خنثی سازند.

۶_ در طول این ایام ، فتنه گران سعی کردند به ساحت نورانی ولایت ، این رکن رکین اسلام و قوام و دوام نظام و کشور جسارت کنند ، ما امروز ضمن تجدید پیمان با حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) با تمام وجود اعلام می کنیم دست از نایب برحق ایشان نخواهیم کشید و همچنان استوار و پابرجا ، گوش به فرمان منویات و رهنمودهای راهگشا و هدایت های داهیانۀ معظم له ، تا پای جان و آخرین نفس بوده و از ولایت و ایران قوی و مستقل و آرمان های والای انقلاب اسلامی و اعتقاداتمان در برابر هجمۀ شوم دشمنان دفاع خواهیم کرد .

۷-جنایت به شهادت رساندن جمعی از فرزندان این مرز و بوم حجت را بر همه تمام کرده و راه هرگونه عذر و بهانه ای را بسته و از خواص جامعه می خواهیم با اهتمام به جهاد تبیین با تمام وجود به روشنگری پرداخته وتوطئه های تبلیغاتی دشمن را خنثی کنند و با صدای رسا اعلام می کنیم در ایامی که باورها و مقدسات ملعبه دست بیگانه پرستان می شود؛ سکوت هرمسلمان خیانت است به قرآن و نزد خدای بزرگ نابخشودنی است.

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

جمعه  ۶ آبان ۱۴۰۱ هجری خورشیدی

مطابق با  ۲ ربیع الثانی ۱۴۴۴ هجری قمری

انتهای پیام/