حمله هوایی ائتلاف سعودی‌ علیه مواضع خودی در یمن
حمله هوایی ائتلاف سعودی‌ علیه مواضع خودی در یمن

به گزارش گروه بین‌المللی خبرگزاری فارس، یک منبع نظامی یمنی گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی تجمع شبه‌نظامیان خودی را در منطقه «نخلاء» در استان مأرب بمباران کردند که تعدادی کشته و زخمی بر جا گذاشت. به نوشته المیادین، در این حمله هوایی یک خودروی شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی نیز منهدم شد. به گفته یک […]

به گزارش گروه بین‌المللی خبرگزاری فارس، یک منبع نظامی یمنی گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی تجمع شبه‌نظامیان خودی را در منطقه «نخلاء» در استان مأرب بمباران کردند که تعدادی کشته و زخمی بر جا گذاشت.

به نوشته المیادین، در این حمله هوایی یک خودروی شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی نیز منهدم شد. به گفته یک منبع نظامی این حملات هوایی عامدانه و در راستای تصفیه‌های داخلی صورت می‌گیرد و پیش از این نیز بارها صورت گرفته و اخیرا افزایش یافته است.

به گفته منابع نظامی یمنی، همزمان با افزایش موارد تسلیم شدن شبه‌نظامیان و امضای توافقات بی طرفی میان قبائل و دولت نجات ملی یمن، تعداد این حملات نیز زیاد شده است.

از سوی دیگر یکی از دلایل عمده پیوستن قبائل یمنی به نیروهای دولت صنعاء، حملات هوایی جنگنده‌های سعودی است. پیش از این فرماندهان دولت مستعفی از پایان همکاری اطلاعاتی آمریکا با ائتلاف سعودی به دلیل بالا رفتن حملات هوایی اشتباهی ابراز نگرانی کرده بودند. سازمان حقوق بشری «سام» در شهریور سال گذشته در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای جنگ، جنگند‌ه‌های ائتلاف سعودی ۶۳ بار مواضع نیروهای دولت مستعفی منصور هادی را هدف قرار داده‌اند.

اما در بخش تحولات میدانی، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ۲۴ ساعت گذشته توانستند دو منطقه «حمه الذئاب» و «نقطه نخلاء» در صرواح (غرب استان مأرب) را تحت کنترل خود درآورند. نیروهای یمنی همچنین در چند موضع در ناحیه صرواح و مدغل (شمال غرب استان مأرب) پیشروی داشته‌اند.

انتهای پیام/