به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ۶۰ هزار فلسطینی با وجود محدودیت‌های رژیم صهیونیستی سومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی در قدس اشغالی برگزار کردند. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شیخ «عزام الخطیب»، رئیس کل اداره اوقاف اسلامی در قدس گفت ۶۰ هزار نمازگزار نماز جمعه امروز را در […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ۶۰ هزار فلسطینی با وجود محدودیت‌های رژیم صهیونیستی سومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی در قدس اشغالی برگزار کردند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شیخ «عزام الخطیب»، رئیس کل اداره اوقاف اسلامی در قدس گفت ۶۰ هزار نمازگزار نماز جمعه امروز را در مسجد الاقصی برپا کردند .

وی افزود: مقامات رژیم صهیونیستی مانع رسیدن ساکنان کرانه باختری به مسجد الاقصی شدند، به جز چند هزار نفری که موفق شده بودند از کنارگذرها خود را به قدس برسانند.

نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی از ساعات اولیه صبح امروز همزمان باسرازیر شدن موج جمعیت‌هایی از ساکنان قدس و شهرها و شهرک‌های عربی داخل سرزمین‌های اشغالی در خیابان‌های قدس مستقر بوده و آنجا را به پادگان نظامی تبدیل کردند.

اداره اوقاف اسلامی قدس در رمضان سال گذشته به دلیل شیوع کرونا مسجد الاقصی را تعطیل کرده بود اما امسال از نمازگزاران و زائران خواسته است که ضمن رعایت فاصله اجتماعی ماسک پوشیده و سجاده اختصاصی با خود داشته باشند.

امروز در همه صحن‌های مسجد الاقصی نیروهای انتظامی، خادمان و نگهبانان زن و مرد فلسطینی برای کمک به نمازگزاران و حفظ امنیت آنها مستقر بودند.

طی یک هفته اخیر قدس صحنه تشدید حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینیانی بود که با تحصن در صحن باب العامود مسجد الاقصی بر مخالفت خود با استقرار نظامیان صهیونیستی در آنجا و توطئه‌ها برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی تاکید دارند.

انتهای پیام/.