جولایی: ۴۰۰ آیین گلریزان در ماه رمضان توسط ستاد دیه برگزار شد/ آزادی ۲۵۰ زندانی غیرعمد با کمک ۴۰ میلیارد ریالی خیران اصفهانی
جولایی: ۴۰۰ آیین گلریزان در ماه رمضان توسط ستاد دیه برگزار شد/ آزادی ۲۵۰ زندانی غیرعمد با کمک ۴۰ میلیارد ریالی خیران اصفهانی

رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور گفت: در سال‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا اگر چه از لحاظ عددی این مراسم حضوری کاهش چشمیگری داشتند، اما این اهتمام با تغییر شیوه کار در فضای مجازی هرگز کمرنگ نشد. به گزارش قلم پرس – جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان اصفهان، با حضور حجت‌الاسلام اسداالله […]رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور گفت: در سال‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا اگر چه از لحاظ عددی این مراسم حضوری کاهش چشمیگری داشتند، اما این اهتمام با تغییر شیوه کار در فضای مجازی هرگز کمرنگ نشد.

به گزارش قلم پرس – جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان اصفهان، با حضور حجت‌الاسلام اسداالله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان، علیرضا بابایی مدیرکل زندانها، اسدالله گرجی‌زاده مدیر نماندگی ستاد دیه و سید اسدالله جولایی رئیس هیت امناء این نهاد حمایتی در سالن کنفرانس دادگستری کل استان اصفهان برگزار شد.

درابتدای این مراسم سید اسدالله جولایی با تقدیر از حمایت‌های خیرین خداجوی استان اصفهان در راستایی حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: ماه رمضان به انتها نرسیده و هنوز جشن‌های گلریزان ویژه آزادی ویژه بدهکاران غیربزهکار تمام نشده اخبار حماسه مردم شریف این استان در آزادی ۲۵۰ زندانی جرایم غیرعمد تنها در عرض ۲۷ روز شگفتی‌ساز بوده است.

 
وی گفت: تا به امروز بیش از  ۱۵۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد به برکت تلاش‌های ستاد دیه در سراسر کشور از بند حبس رهایی یافته‌اند که بسیاری از این مددجویان امروز مددکار شده‌اند.

آزادی ۲۵۰ زندانی غیرعمد با کمک ۴۰ میلیارد ریالی خیران اصفهانی

 
وی افزود: افزون بر تعهدات ۴۰ میلیارد تومانی خیرین در ماه مهمانی خدا قابل اعتناست استان اصفهان با وصول رقمی معادل ۱۹ میلیارد تومان در صدر فهرست بیشترین جذب مشارکت‌های مردمی قرار گرفته و با فاصله بسیار در رتبه‌های دوم و سوم این جدول استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی قرار دادند که به ترتیب هر کدام با ۷ و ۶ میلیارد تومان بیشترین مبالغ جمع‌آوری شده را در راستای آزادی‌های ویژه ماه رمضان را داشته‌اند.

جولایی با اشاره به آیه ۳۹ سوره نجم اظهار کرد: به فرموده خداوند متعال که به صراحت اعلام فرموده‌اند «لَیسَ لِلاِنسانِ اِلّا ما سَعی» باید پذیرفت هیچ موفقیتی بدون سعی و تلاش حاصل نشده است و در راستای افزایش آمار‌های کیفی و کمی بدست آمده در ستاد دیه باید گفت در سایه «سخت‌کوشی نیرو‌های ستادی» و «انسجام نهاد‌های ذیربط» است که امروز عزتمندانه می‌گویم نه فقط ۲۵۰ زندانی که ۲۵۰ خانواده چشم انتظار از آثار سوء مجازات حبس رهایی یافته‌اند و شکات ۲۵۰ پرونده مالی و محکومیت‌های ناشی از دیه حوادث کارگااهی یا سوانح رانندگی هم به حقوق حقه‌شان دست یافته‌اند که این توفیقات و تلاش‌های مشابه آن در کل کشور را در کنار برکات مشهود آن باید تضمین‌گر سلامت اجتماعی برشمرد.

آزادی ۸ هزار زندانی غیرعمد در سال ۱۴۰۰

 
رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور با اشاره به عملکرد این نهاد حمایتی در سال گذشته، گفت: سال گذشته به برکت همراهی اشخاص حقیقی و همیاری شخیت‌های حقوقی و در راء آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه ۷ هزار و ۹۵۶ زندانی جرایم غیرعمد از بند حبس رهایی یافتند که این آمار سوای آماری است که ما بدون پرداخت ریالی و تنها در قالب ارایه معاضدت‌های قضایی و مشاوره‌های رایگان از حبس افراد جلوگیری کردند.

وی با بیان این که ستاد دیه به افراد خطاکار کمک می‌کند و از مساعدت خلاف‌کار معذور است، افزود: بر حسب اسانامه این نهاد مردمی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانییان نیازمند تنها حامی بدهکاران غیربزهکاری است که هیچ سابقه کیفری در کارنامه ندارند و به محض دریافت تسهیلات از سوی این مجموعه از بند حبس رهایی می‌یابند. این ستاد، خیریه حمایت از محرمان نیست و استخلاص مستمندان در حبس همواره اساس کار همکاران ما بوده است.

کاهش زندانیان غیرعمد در ماه بندگی خدا

 
جولایی با اشاره به شیوه برگزاری جشن‌های گلریزان ستاد دیه، بیان کرد: ما به طور میانگین در طول ماه مبارک رمضان ۴۰۰ آیین گلریزان در سرکردیم که در سال‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا اگر چه از لحاظ عددی این مراسم حضوری کاهش چشمیگری داشتند، اما این اهتمام با تغییر شیوه کار در فضای مجازی هرگز کمرنگ نشد و با برپایی گلریزان‌های در شبکه‌های اجتماعی و البته برگزاری جشن‌هایی فیزیکی در برخی از استان‌های در وضعیت سبز خرسندیم اعلام کنیم در هفته پایانی ماه رمضان با جمع‌آوری رقمی مازاد بر یکصد میلیارد تومان تا به امروز جمعیت زیادی از دربندان دردمند از حبس رهایی یافته‌اند. رقمی که با کمک یک میلیارد تومانی رهبر فرزانه انقلاب چراغ آن روشن شده و همچنان برکات آن به همت سبز آحاد مختلف جامعه تداوم دارد.

محمدرضا کجانی، کریم زارع و غلامحسین وطنی از دیگر اعضای حاضر در این جلسه بودند که هر کدام در سخنانی کوتاه، مطالبی را در راستای شیوه تحقیق از مددجویان، روش‌های همکاری پیوسته با خیرین در طول سال و ادغام مجموعه‌های موازی در شهرستان‌های اصفهان را با محوریت آزادی حداکثری زندانیان غیرعمد مطرح کردند.

 
انتهای پیام/