جوانان مدتی است تمایلی به فعالیت‌های سیاسی و حزبی دارای هزینه ندارند
جوانان مدتی است تمایلی به فعالیت‌های سیاسی و حزبی دارای هزینه ندارند
رئیس جبهه اصلاحات استان، با عنوان اینکه سازماندهی جبهه اصلاحات از روزهای گذشته شروع شده بود اما ما منتظر نظر شورای نگهبان بودیم، گفت: با وجود اینکه جوانان حرکت دهنده سیاست هستند اما مدتی است که تمایلی به فعالیت‌های سیاسی و حزبی دارای هزینه ندارند.

به گزارش قلم پرس، سعید پورشریعی، شامگاه روز یکشنبه، در نشست خبری جبهه اصلاحات استان، ضمن اشاره به اینکه شعار دولت چهاردهم” ایران برای همه ایرانیان “است، افزود: با توجه به شعاری که رئیس جمهور این دولت برای دوران ریاست جمهوری خود بیان کرده است، ایران و ایرانی بودن شامل همه مردم کشور است چه کسانی که با او رقابت کردند و چه کسانی که به او رای دادند.

وی ضمن بیان اینکه طلیعه روزگاری خوش برای ایران دیده می‌شود، ابراز کرد: در مسیر توسعه و پیشرفت کشورمان همه با وحدت و همدلی در این مسیر گام برمی‌داریم.

پورشریفی ادامه داد: امروزه هیچ جناحی در عرصه سیاسی کشور حذف نشده و همه در امور مختلف سازندگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور حضور دارند.

رئیس جبهه اصلاحات استان، با عنوان اینکه سازماندهی جبهه اصلاحات از روزهای گذشته شروع شده بود اما ما منتظر نظر شورای نگهبان بودیم، گفت: با وجود اینکه جوانان حرکت دهنده سیاست هستند اما مدتی است که تمایلی به فعالیت‌های سیاسی و حزبی دارای هزینه ندارند.

او ضمن تاکید بر اینکه جوانان تنها کسانی هستند که آلوده پول و مقام نشده‌اند، ابراز کرد: جبهه اصلاحات استان به جذب و حمایت از آنها تاکید داشته و امید داریم این فعالیت‌ها بیش از پیش رونق یابد.

وی ضمن اشاره به محدودیت‌های جبهه اصلاحات گفت: با وجود تمامی محدودیت‌ها، همچنان پرچم این جبهه در کشور تحرک ایجاد کرده است.

رئیس جبهه اصلاحات استان عنوان کرد: این جبهه نماینده حدود ۲۲ حزب کشور به همراه ۵ شخصیت حقیقی است و وظیفه آن انتقال مسائل بین حکومت و مردم است.

پورشریفی اظهار کرد: یکی از مطالبات استان از دکتر پزشکیان، موفقیت وی و عمل به وعده‌هاست تا مردم آذربایجان از انتخاب خود سربلند شوند.

وی ادامه داد: از جمله چالش‌های سنگین رئیس جمهور، شرایط سخت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بین المللی کنونی کشور است و در این مورد کمک‌های هدفدار مردم را خواستارم.
بیش از ۸۵ درصد آرای استان برای پزشکیان بود
همچنین رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات استان نیز در حاشیه این نشست خبری، ضمن تاکید بر اینکه رکن چهارم دموکراسی، رسانه و ارتباط جمعی است گفت: با توجه به اینکه انتخابات غیر مترقبه بود؛ پزشکیان به عنوان یکی از کاندید جبهه اصلاحات حائز آرا شده و پیش رفت.

حسن پورعظیم با تاکید بر اینکه تا زمان تایید صلاحیت پزشکیان هیچ ستاد انتخاباتی تشکیل نشده بود، اظهار کرد: ساماندهی ستادها و همچنین کمبود وقت، ما را با مشکلاتی مواجه کرد که در پی آن تشکیل ستاد استانی و شهرستان‌های جبهه اصلاحات نیز با تاخیر روبرو شد.

وی با عنوان اینکه شهرستان‌ها و جامعه روستایی قشر تاثیرگذار در این انتخابات بودند، افزود: با توجه به پیش بینی که شده بود انتظار می‌رفت میزان مشارکت پایین باشد اما در مرحله دوم انتخابات، با مشارکت ۶۲ درصدی مردم نسبت به مشارکت ۴۴ درصدی دور اول شاهد افزایش مشارکت شدیم.

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات استان ابراز کرد: بیش از ۸۵ درصد آرای استان، شامل بیش از یک میلیون و ششصد هزار رای برای پزشکیان بود که این نشان می‌دهد که آذربایجان شرقی پشت رئیس جمهور خود ایستاده است.

او با اشاره به اینکه در سایر استان‌ها نیز رای قابل توجهی نسبت به پزشکیان بود، افزود: بیشترین درصد آرا در استان‌ها به ترتیب شامل ستان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان برای دکتر پزشکیان بود.

پورعظیم ضمن تاکید بر اینکه بیشترین آرای انتخابات دور دوم خرداد ماه سال ۱۳۷۶ به نام خاتمی ثبت شده بود، گفت: ۴۰۰ هزار رای مردم تبریز در سال ۱۳۹۲ نیز برای روحانی بود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه میزان آرای دور دوم پزشکیان در استان‌های یزد و اصفهان پایین‌تر از جلیلی بود مشارکت مردم اصفهان در دور دوم انتخابات زیر ۵۰ درصد بود.

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی ضمن اعتراف به اینکه درک صحیح از زبان جوانان نداریم، ابراز کرد: احزاب باید به جوانان و بانوان نزدیک‌تر شود که به دنبال آن نیز از جوانان و بانوان برای همکاری با احزاب دعوت می‌کنیم.

او ضمن اشاره به اینکه رفع تبعیض در داخل دولت باید عملی شود، افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان از جمله استان‌هایی است که باید در جهت رفع محرومیت آنها گام برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت ایران به جز رژیم اسرائیل که به رسمیت نمی‌شناسد، می‌تواند با تمامی ممالک دنیا ارتباط برقرار کند، ادامه داد: وضعیت سبز بورس و کاهش نرخ دلار از فردای انتخابات نشان از آثار مثبت اقتصاد بازار است.

 

گزارش تصویرینشست خبری جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی