به گزارش قلم پرس، یعقوب غیور با اعلام این مطلب گفت:خودروهای فرسوده ای که برای مدت طولانی در سطح معابر اصلی و فرعی سطح حوزه منطقه رهاسازی شده و بلاتکلیف مانده اند از سوی معاونت خدمات شهری منطقه جمع آوری شدند. وی با بیان اینکه این اقدام در راستای رفع مشکلات سد معبر صورت می […]

به گزارش قلم پرس، یعقوب غیور با اعلام این مطلب گفت:خودروهای فرسوده ای که برای مدت طولانی در سطح معابر اصلی و فرعی سطح حوزه منطقه رهاسازی شده و بلاتکلیف مانده اند از سوی معاونت خدمات شهری منطقه جمع آوری شدند.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای رفع مشکلات سد معبر صورت می گیرد، اظهار داشت: ابتدا اخطاریه‌ برای جمع آوری خودرو اسقاطی به مالکان صادر می شود و در صورت عدم توجه مالک، شهرداری بر اساس مجوزهای قانونی نسبت به انتقال خودرو به پارکینگ‌ اقدام می‌کند.

وی همچنین از عملیات پاکسازی و لایروبی انهار و آبروهای سطح منطقه به صورت روزانه و مستمر خبر داد و گفت:

در راستای ترویج بهداشت عمومی و جلوگیری از شیوع انواع بیماری ها و همچنین برای جلوگیری از سرریز شدن آبهای ناشی از بارندگی، شستشوی و لایروبی مداوم انهار و همچنین آبروهای سطح  منطقه ۳ در دستور کار معاونت خدمات شهری این منطقه قرار دارد که در این راستا طی روز گذشته آبروها و انهار خیابانهای معراج و ابوذر شستشو ولایروبی شدند.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۳ تبریز  همچنین به اجرای عملیات کف سازی و مرمت پیاده رو در خیابان صائب با هدف ساماندهی و بهسازی معابر شهری اشاره کرد و افزود: به منظور بهبود عبور و مرور و تسهیل تردد شهروندان از معابر شهری، از سوی حوزه خدمات شهری منطقه ۳ ، عملیات کف سازی  و ترمیم پیاده رو در خیابان صائب با قطعات کف پوش بتنی ، اجرا شد.

یعقوب غیور با بیان اینکه لکه گیری آسفالت و چاله زدایی معابر اصلی و فرعی از دیگر اقداماتی است که معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ به صورت مستمر انجام می دهد ، تصریح کرد: در این راستا و در تداوم عملیات روان سازی عبور و مرور شهری و یکدست نمودن معابر، و جهت رفاه حال شهروندان ، از سوی معاونت خدمات شهری واجرائی شهرداری منطقه سه  تبریز خیایان ۱۷ شهریور مورد چاله زدایی و لکه گیری آسفالت قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت ترمیم و لکه گیری آسفالت در معابر اصلی و فرعی منطقه و در راستای رفع موانع عبوری وسایل نقلیه شهری ، عملیات لکه گیری معابر از سوی حوزه خدمات شهری واجرائی منطقه طبق برنامه ریزی انجام می گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ در ادامه از رفت و روب معابر اصلی سطح منطقه به صورت مکانیزه خبر داد و با اشاره به اینکه نظافت شهری به عنوان یکی از مهمترین وظایف حوزه خدمات است، اظهار داشت: تمامی معابر اصلی سطح منطقه به صورت مکانیزه و با استفاده از ماشین آلات صنعتی رفت و روب می شوند.