جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده باسمنج
جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده باسمنج

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: تقویت شهرهای اطراف تبریز موجب تعادل در تراکنش جمعیتی منطقه می‌شود. محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان این که باید جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز در حومه شهر باسمنج گرفته شود، اظهار کرد: شهرداری باسمنج باید خدمات مورد نیاز شهری را به عنوان […]

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: تقویت شهرهای اطراف تبریز موجب تعادل در تراکنش جمعیتی منطقه می‌شود.

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان این که باید جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز در حومه شهر باسمنج گرفته شود، اظهار کرد: شهرداری باسمنج باید خدمات مورد نیاز شهری را به عنوان شهری مستقل و مجزا تامین کند.

وی افزود: تقویت شهرهای اطراف تبریز موجب تعادل در تراکنش جمعیتی منطقه می‌شود که شهر باسمنج نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ چرا که فاصله مناسبی با تبریز دارد و هم جزو مناطق نابی است که پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر و سرمایه گذاری دارد.

وی با اشاره بر لزوم حریم بندی شفاف بین شهرداری باسمنج و تبریز تاکید کرد: این حریم بندی شفاف جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ضرورت دارد.

پورمهدی ادامه داد: متاسفانه تعاونی‌های ویلاسازی به شکل غیر مجاز در اطراف شهر باسمنج شکل گرفته است که مراجع ذیربط باید بدان رسیدگی کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه باسمنج منطقه نابی از لحاظ جذب گردشگر محسوب می شود، گفت: خدمات و سرمایه گذاری‌های گردشگری با کسب مجوز در این مناطق بلامانع است.

وی هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح جامع شهرستان کلیبر نیز اظهار کرد: طرح کلی این شهر باید به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد؛ چرا که این شهر در سند تدبیر استان نیز به عنوان قطب گردشگری استان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل ازدیاد ساخت و سازها امکان توسعه فیزیکی در کلیبر وجود ندارد، افزود: اما این شهرستان یکی از پتانسیل‌های توانمند استان در زمینه گردشگری است نه ویلاسازی!

پورمهدی در پایان خاطرنشان کرد: به شرطی به ساخت و ساز های غیرمجاز اطراف شهرستان کلیبر مجوز داده می‌شود که حق و حقوق شهرداری را تمام و کمال پرداخت کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌‎شرقی همچنین گفت: بارش‌های اخیر در استان غیر طبیعی بوده است؛ بنابراین امکان تداوم آن در استان وجود دارد، باید راه های مواصلاتی بلافاصله پس از بارش ها باز شوند تا سیل به خانه ها و مغازه های مردم وارد نشود.