جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از زبان معاون استاندار آذربایجان شرقی
جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از زبان معاون استاندار آذربایجان شرقی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از اجرای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس، علیار راستگو در گفت‌وگو با خبرنگاران از اجرای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و  اظهار داشت: این طرح به منظور کاهش تماس‌ها و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا توسط هیأت وزیران مصوب شده و تا ۱۵ فروردین اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در چند محور کلی اجرا می‌شود، افزود: محور اصلی این طرح، محدودیت و ممنوعیت ترددهای جاده‌ای با هدف جلوگیری از ورود افراد غیربومی به شهرهاست.

راستگو افزود: در این طرح، از ورود افراد غیربومی به شهرها جلوگیری خواهد شد و ملاک تشخیص بومی یا غیربومی بودن افراد نیز کد ملی شخص و شماره پلاک و بیمه‌نامه خودرو است؛ برای تضمین اجرای این طرح نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه برای متخلفان پیش‌بینی شده است.

راستگو اظهار داشت: بر این اساس از تمام مردم استان که در مسافرت به سر می‌برند می‌خواهیم که تا پایان امروز به محل سکونت خود بازگردند تا دچار مشکل نشوند؛ افرادی هم که در شهرهای دور بوده و نمی‌توانند امشب به محل سکونت خود بازگردند تنها از کمربندی‌ها اجازه عبور خواهند داشت و نمی‌توانند وارد هیچ شهری شوند.

وی خاطرنشان کرد: چنان‌چه فردی بخواهد در خلاف جهت محل سکونت خود حرکت کند توسط پلیس جریمه خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، فعالیت اصناف را یکی دیگر از محورهای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان کرد و گفت: در مدت اجرای این طرح، تنها اصناف و واحدهایی که کالاهای اساسی مردم از قبیل مواد غذایی و پروتئینی و اقلام بهداشتی را توزیع می‌کنند اجازه فعالیت دارند و بقیه صنوف مجاز به فعالیت نیستند و اگر از این مصوبه تخطی کنند، واحد صنفی آنها به مدت یک ماه پلمب می‌شود.

وی افزود: اماکن عمومی و مراکز تجمع از جمله بوستان‌ها و پارک‌ها در مدت اجرای این طرح تعطیل خواهند بود.

راستگو اضافه کرد: تمام ادارات دولتی به غیر از دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادرسان و نظامی و انتظامی، حداکثر با یک سوم از نیروهای شاغل خود فعالیت خواهند کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خواستار همراهی مردم در اجرای این طرح شد و گفت: اکثر مردم استان تاکنون همراهی خوبی برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا داشته‌اند و انتظار داریم که همه افراد برای سلامتی خود و هموطنان و کاهش هزینه‌هایی که بر نظام درمانی کشور تحمیل می‌شود، در خانه بمانند و اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/