به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری گزارش داده‌اند از زمان حمله هواداران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره، ده‌ها نفر از افسران پلیس کنگره از این نهاد جدا شده‌اند. شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از اتحادیه پلیس آمریکا گزارش داده بیش از ۷۰ افسر پلیس کنگره تصمیم به استعفا یا بازنشستگی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری گزارش داده‌اند از زمان حمله هواداران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره، ده‌ها نفر از افسران پلیس کنگره از این نهاد جدا شده‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از اتحادیه پلیس آمریکا گزارش داده بیش از ۷۰ افسر پلیس کنگره تصمیم به استعفا یا بازنشستگی گرفته‌اند.

رئیس کمیته امور انسانی پلیس کنگره آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «واقعیتی که شب‌ها خواب را از چشم من می‌گیرد، دشواری‌های استخدام و آموزش افسران پلیس نیست، بلکه نگه داشتن افسرانی است که همین الان داریم.»

«گاس پاپاتاناسیو» در این بیانیه گفته بعد از شورش هواداران ترامپ شمار زیادی از افسران پلیس درباره ماندن در این شغل تردید دارند.

یک منبع در پلیس آمریکا به سی‌ان‌ان گفت شمار خروج افسران مأمور اجرای قانون در سال جاری اندکی نسبت به حد معمول در هر سال افزایش یافته است.

اما اتحادیه پلیس معتقد است روحیه پایین افسران، بعد از حمله مورخ ۶ ژانویه یکی از دلایل تصمیم نیروها برای ترک این شغل است.

ترامپ پس از باخت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، ادعای تقلب گسترده در شمارش آرای پستی را مطرح کرد و همچنان بر آن پافشاری می‌کند. او از شرکت در مراسم تحویل قدرت به جو بایدن امتناع کرد و روز تأیید آرای ایالات مختلف در کنگره، در جمع بزرگی از هوادارانش ادعاهای خود را تکرار کرد.

هواداران ترامپ در آن روز به سمت ساختمان کنگره راهپیمایی کرده و سپس به داخل این ساختمان حمله‌ور شدند. در نتیجه این حمله شماری کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

در حال تکمیل…