جایگزینی بتن غلطکی به‌جای آسفالت در مراغه
جایگزینی بتن غلطکی به‌جای آسفالت در مراغه

نخستین بار دربین شهرستان‌های استان آذربایجان ‌شرقی بتن غلطکی جایگزین آسفالت در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر مراغه شد. به گزارش قلم پرس،از مراغه، محمد مقتومی، شهردار مراغه صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در خیابان فلسطین شمالی در یکی از کوچه‌ها با مشارکت اهالی اجرا و در آن به‌جای آسفالت کوچه با […]نخستین بار دربین شهرستان‌های استان آذربایجان ‌شرقی بتن غلطکی جایگزین آسفالت در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر مراغه شد.

به گزارش قلم پرس،از مراغه، محمد مقتومی، شهردار مراغه صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در خیابان فلسطین شمالی در یکی از کوچه‌ها با مشارکت اهالی اجرا و در آن به‌جای آسفالت کوچه با بتن غلطکی برای تردد آسان شهروندان بهسازی شد.

وی افزود: با اجرای موفق این طرح به زودی یکی از خیابان‌های اصلی شهر نیز با استفاده از بتن غلطکی بهسازی می‌شود.

مقتومی اضافه کرد: بتن غلطکی به خاطر مقرون به صرفه بودن، دوام زیاد و اجرای سریع و آسان بهترین جایگزین آسفالت در کوچه‌ها و خیابان‌هاست.

به گفته شهردار مراغه، با افزایش قیمت قیر و هزینه‌های اجرای آسفالت این روش می‌تواند هزینه شهرداری را در بهسازی کوچه‌ها و خیابان‌ها کمتر کند.

وی افزود: در بتن غلطکی سیمان و ماسه به مقدار استاندار باهم مخلوط و با استفاده از فینیشر در کوچه‌ها و خیابان‌ها پخش و با غلطک کمپکت می‌شود.

مقتومی گفت: عمر و دوام بتن غلطکی در مقایسه با آسفالت دو برابر و آلودگی زیست محیطی نیز ندارد.

انتهای پیام/م