جانمایی و تثبیت بیش از ۳ میلیون هکتار از اراضی ملی و دولتی در آذربایجان شرقی
جانمایی و تثبیت بیش از ۳ میلیون هکتار از اراضی ملی و دولتی در آذربایجان شرقی

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای قانون جامع حدنگار در استان تاکنون نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی جانمایی و تثبیت شده است.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی موسی خلیل الهی در خصوص موضوع پیشگیری از تعرض به اراضی ملی و دولتی اظهار داشت: برای حفظ حقوق عمومی و بیت المال همه مکلف هستند و در این رابطه اجازه نمی دهیم افرادی به اراضی ملی و دولتی تعرض کرده و آن را چپاول کنند.

وی افزود: تنها راه پیشگیری از تعرض به اراضی ملی و دولتی اجرای دقیق و کامل قانون جامع حدنگار بوده و در این خصوص همه دستگاه های مرتبط مکلف به اجرای این قانون هستند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه دستگاه قضایی با تمام توان از اجرای این قانون حمایت می کند، اضافه کرد: در راستای اجرای قانون جامع حدنگار در استان تاکنون ۳ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۲۱۱ هکتار از اراضی ملی و دولتی جانمایی و تثبیت شده است.

وی ادامه داد: از این میزان ۲ میلیون و ۵۲۲هزار و ۴۰۵ هکتار از اراضی ملی و دولتی توسط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری جانمایی و تثبیت شده است.

خلیل الهی خاطرنشان کرد: از مجموع کل آمار، یک میلیون و ۷۴۵ هزار و ۳۰۹ هکتار از اراضی ملی و دولتی طی سال جاری تا ۱۵ آذر ماه جانمایی و تثبیت شده است.