خبرگزاری  میزان – سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور در جریان سفر به استان سمنان اظهار کرد: مدیران صنایع در باب تسهیلاتی که دریافت کرده‌اند یا مشکلاتی در بازپرداخت آن‌ها ایجاد شده، گلایه‌هایی دارند. معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بانک‌ها باید با تولیدکنندگان تعامل کنند. آن‌هایی که به حقیقت دنبال تولید هستند را […]

خبرگزاری  میزان – سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور در جریان سفر به استان سمنان اظهار کرد: مدیران صنایع در باب تسهیلاتی که دریافت کرده‌اند یا مشکلاتی در بازپرداخت آن‌ها ایجاد شده، گلایه‌هایی دارند.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بانک‌ها باید با تولیدکنندگان تعامل کنند. آن‌هایی که به حقیقت دنبال تولید هستند را در قوه قضاییه شناسایی کرده و تشخیص می‌دهیم فردی که دنبال تسهیلات است، آن را برای تولید هزینه می‌کند یا می‌خواهد جای دیگری خرج کند.

وی اضافه کرد: جامعه هدف حمایت دستگاه قضایی، کسانی هستند که می‌خواهند تولید کنند؛ تولیدکننده گاهی با امهال، فرصت قسط‌بندی، محاسبه صحیح سود و شفاف‌سازی امور بانکی مشکلاتش رفع می‌شود و باید به این موارد توجه کرد.

عمرانی بیان کرد: امروز گرفتار این هستیم که نهادینه‌سازی شود تا بانک‌ها اقداماتشان را شفاف‌سازی کنند؛ یعنی تولیدکننده شرایط را به‌خوبی بداند.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر لازم باشد در موارد خاص دستور می‌دهیم تا پرونده واحد تولیدی را روی میز بگذارند؛ اما نیامده‌ایم تا با بانک‌ها بجنگیم و آمده‌ایم که در کنار هم با دشمن بجنگیم.

عمرانی اضافه کرد: هر جا لازم باشد، در وزارت جهاد کشاورزی، صمت، گمرک یا هر دستگاه دیگری، مطالبه‌گر مردم هستیم و علت حضورمان در واحد‌های تولیدی نیز این است که مردم از ما می‌خواهند و مطالبه می‌کنند تا از تولید حمایت کنیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: تولیدکننده تظلم‌خواهی می‌کند و باید دست مدیران صنایعی که می‌توانند تعداد زیادی را نان بدهند و بخش صنعت را به شکل عالی اداره کنند، به گرمی فشرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: امروز برای خرید تولیدات برخی واحد‌های تولیدی تعداد زیادی مشتری خارجی صف کشیده است.

عمرانی با تاکید بر لزوم حمایت از چرخه تولید گفت: ما ارباب تولیدکنندگان نیستیم؛ مدیرانی که ارباب هستند، نمی‌توانند حامی تولید باشند.

معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: در نظام اسلامی پشت میز‌های مدیریت، رعیت مردم هستیم و این اگر نهادینه شود، بلند می‌شویم و دنبال کار می‌رویم؛ ولی اگر بخواهیم اربابی کنیم، کماکان اخلال در تولید را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/