به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به صورت مخفیانه به سوابق تماس‌ها و ایمیل‌های یک خبرنگار «سی‌ان‌ان» دسترسی پیدا کرده است. «سی‌ان‌ان» گزارش داده سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی «باربارا استار»، خبرنگار امور دفاعی این شبکه خبری در اختیار وزارت دادگستری ترامپ قرار گرفته […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به صورت مخفیانه به سوابق تماس‌ها و ایمیل‌های یک خبرنگار «سی‌ان‌ان» دسترسی پیدا کرده است.

«سی‌ان‌ان» گزارش داده سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی «باربارا استار»، خبرنگار امور دفاعی این شبکه خبری در اختیار وزارت دادگستری ترامپ قرار گرفته است.

افشاگری سی‌ان‌ان دو هفته بعد از آن صورت می‌گیرد که روزنامه واشنگتن‌پست خبر داد وزارت دادگستری آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ سوابق تماس‌های تلفنی سه نفر از خبرنگاران این روزنامه که اخبار مربوط به تحقیقات درباره تبانی احتمالی ترامپ و روسیه را پوشش می‌داده‌اند را در اختیار گرفته است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید وزارت دادگستری حدود ۱۰ روز پیش طی نامه‌ای به اطلاع «باربارا استار» رسانده به سوابق تماس‌های تلفنی و مکاتبات ایمیلی او در بازه‌ای دو ماهه (از ۱ ژوئن ۲۰۱۷ تا ۳۱ جولای ۲۰۱۷) دست پیدا کرده است. 

«جف زاکر»، رئیس شبکه خبری سی‌ان‌ان در بیانیه‌ای گفت: «سی‌ان‌ان قویاً دستیابی محرمانه به مکاتبات روزنامه‌نگاران را که طبق متمم اول قانون اساسی آمریکا ممنوع است محکوم می‌کند.»

زاکر در این بیانیه همچنین خاطرنشان کرده خواستار برگزاری جلسه‌ای فوری با وزارت دادگستری برای توضیح در خصوص این رویداد است.

این شبکه خبری خاطرنشان کرده باربارا استار در بازه دو ماهه‌ای که تحت جاسوسی قرار داشته مشغول پوشش اخبار مربوط به سوریه و افغانستان و گزینه‌های نظامی پیشنهاد‌شده به ترامپ در خصوص کره شمالی بوده است.

 

در حال تکمیل…