جابه‌جایی بیش از ۱۲ میلیون تن کالا از آذربایجان‌شرقی
جابه‌جایی بیش از ۱۲ میلیون تن کالا از آذربایجان‌شرقی

رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی، گفت: در هفت ماه امسال بیش از ۱۲ میلیون تن کالا از استان حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک و دو دهم درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، میررضا فاطمی، رئیس اداره حمل و نقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌های استان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در هفت ماه گذشته ۹۱۷ هزار و ۶۰۴ برگ بارنامه صادر شده که هفت هزار برگ و به عبارتی یک درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی قطب تولید محصولات صنعتی و معدنی است، افزود: عمده کالاهای بارگیری شده از استان به مقصد سایر استان‌ها، سیمان، میلگرد، مصالح ساختمانی، مشتقات نفتی، خاک چینی، قیر و تراکتور است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی کالاهای وارد شده به استان را کالاهای اساسی از جمله گندم و نهاده های دامی و مواد اولیه کارخانه ها عنوان کرد، گفت: در سال ۱۴۰۰، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی وارد استان شده بود که در هفت ماهه امسال ۴۵۹ هزار تن بوده است.

میررضا فاطمی با اشاره به رتبه چهار آذربایجان‌شرقی در تعداد ناوگان حمل و نقل کالا و رتبه هفت استان در تناژ حمل تصریح کرد: آذربایجان‌شرقی یکی از استان‌های پویا در حمل و نقل کالاست و از این‌رو ضرورت دارد، شرکت توزیع فرآوردهَ‌های نفتی در خصوص تامین سوخت کافی برای ناوگان استان عنایت ویژه داشته باشد.

انتهای پیام/