تیم ملی والیبال نشسته ایران ۳ – آلمان صفر / ژرمن ها حریف ملی پوشان ایرانی نشدند
تیم ملی والیبال نشسته ایران ۳ – آلمان صفر / ژرمن ها حریف ملی پوشان ایرانی نشدند

تیم‌های ملی والیبال نشسته ایران و آلمان در چارچوب بازی‌های پارالمپیک توکیو به مصاف هم رفتند.

به گزارش قلم پرس در ادامه رقابت های پارالمپیک توکیو ، تیم های ملی والیبال نشسته ایران و آلمان با هم رو به رو شدند.

تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در گروه B به مصاف آلمان رفت و در ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ پیروز شد.

تیم کشورمان این دیدار را با ترکیب مهدی بابادی، داوود علیپوریان، حسین گلستانی، مرتضی مهرزاد، مجید لشگری و صادق بیگدلی آغاز کرد و رقابت بسیار نزدیکی را با حریفش داشت تا سرانجام در ست اول موفق به شکست حریف شد.

ست دوم این بازی با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ملی پوشان والیبال نشسته کشورمان به پایان رسید. ملی پوشان ست دوم را با اختلاف زیاد و قاطعانه از آن خود کردند.

ست سوم این دیدار هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان در مجموع با اقتدار ۳ بر صفر آلمان را شکست دادند.

رضایی: اولین فینال را بردیم/ به بوسنی فکر نمی‌کنیم

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: بازی با آلمان نشان داد که چقدر تیم‌های والیبال نشسته جهان بر اساس تاکتیک رشد کرده اند. این نشان می‌دهد که هشت تیم قدرتمند در بازی‌ها حضور پیدا کرده اند.

وی تصریح کرد: ما نخستین فینال را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و چهار فینال دیگر پیش رو داریم. امیدوارم روند موفقیت هایمان تداوم داشته باشد، چون همانطور که دیدید ست نخست بازی با آلمان پایاپای بود. تیم‌های دنیا به لحاظ تاکتیکی قوی شده اند.

رضایی گفت: ما برای هر بازی شیوه متفاوتی داریم و تغییر تاکتیک خواهیم داشت. ما در بازی آینده مقابل برزیل بازی خواهیم کرد و از همین لحظه تمام تمرکزمان بر روی بازی با این تیم است.

سرمربی والیبال نشسته در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا بوسنی رقیب اصلی ایران در کسب عنوان قهرمانی است، گفت: ما در این لحظه به هیچ وجه به بوسنی فکر نمی‌کنیم و بر روی بازی با برزیل متمرکز هستیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم.

مهرزاد: آلمان غافلگیرمان کرد/ بازی به بازی بهتر می‌شویم

مرتضی مهرزاد بازیکن تیم ملی والیبال نشسته ایران گفت: بازی خیلی دشواری بود، چون انتظار چنین عملکردی را از آلمان نداشتیم. آن‌ها در ست نخست واقعا یک بازی پایاپای را ارائه کردند.

وی در خصوص بازی با برزیل گفت:قطعا بازی با برزیل هم دشوار خواهد بود، اما مربیان تیم شناخت خوبی از این تیم دارند. انشاءالله آن بازی را هم با پیروزی پشت سر می‌گذاریم. تیم ایران بازی به بازی بهتر می‌شود.

مهرزاد در پایان گفت: اینجا هستیم تا مردم کشورمان را شاد کنیم. از مردم می‌خواهم برای موفقیت کاروان دعا کنند.