به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان و «آرمیدا آلیسجابانا» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه گفت‌وگو کردند. طرفین وضعیت کنونی همکاری بین قزاقستان و کمیسیون مذکور و چشم انداز تقویت همکاری‌ها را مورد بحث و […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مختار تلئوبردی» وزیر امور خارجه قزاقستان و «آرمیدا آلیسجابانا» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه گفت‌وگو کردند.

طرفین وضعیت کنونی همکاری بین قزاقستان و کمیسیون مذکور و چشم انداز تقویت همکاری‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در این تماس تلفنی از تلئوبردی دعوت کرد تا ریاست هفتاد و هفتمین نشست سالانه « ESCAP» که بالاترین ارگان حاکم کمیسیون مذکور است را به عهده بگیرد.

این اجلاس در ۲۶-۲۹ آوریل امسال در قالب‌های مختلف با حضور سران کشورها، نخست وزیر و وزرای ۵۳ کشور قاره آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه قزاقستان به نوبه خود با ابراز قدردانی این پیشنهاد را پذیرفت.

کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) در ماه مارس سال ۱۹۴۷ تاسیس شده است. دفتر مرکزی این کمیسیون در «بانکوک» قرار دارد.

وظیفه این کمیسیون، کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای آسیا و اقیانوسیه از طریق تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای است.

این کمیسیون بزرگترین مجمع بین دولتی و منطقه‌ای با ۵۳ دولت عضو و ۹ عضو وابسته به شمار می‌رود.

انتهای پیام/